TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

SEB: klientai mokėjimo kortelėmis atsiskaito du kartus dažniau negu ima grynųjų pinigų iš bankomatų

SEB
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / SEB
Šaltinis: 15min
0
A A

SEB banko duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose vidutiniškai buvo atsiskaitoma 25 kartus. Tuo tarpu prie bankomato pasiimti pinigų pinigų SEB banko klientai traukė rečiau − per ketvirtį viena kortele buvo atliekama vidutiniškai 11 tokių operacijų.

Palyginti su 2011 m. pirmo ketvirčio statistika, matyti, kad žmonių atsiskaitymo ir pinigų ėmimo  iš bankomatų įpročiai gerokai pakito − tuo metu viena mokėjimo kortele prekybos ir paslaugų vietose per ketvirtį vidutiniškai buvo atsiskaitoma 18 kartų, o grynųjų pinigų iš bankomatų pasiimama 12 kartų.

„Per ketverių metų laikotarpį Lietuvos gyventojų atsiskaitymo už prekes įpročiai sparčiai kito ir šiandien matome, kad mokėjimo kortelėmis parduotuvėse ar kitose prekybos vietose žmonės atsiskaito trečdaliu dažniau. Be to, lietuviai jau įpranta kortele atsiskaityti ir už nedidelės vertės kasdienius pirkinius − vien pernai atsiskaitymų kortele mokėjimo vietose, kai pirkinio suma neviršija 20−ies litų, skaičius išaugo 14 procentų“, − sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

Remiantis statistika, vos per metus SEB banko klientų Lietuvoje atsiskaitymo kortele dalis, palyginti su atsiskaitymu grynaisiais pinigais, sparčiai didėjo − šių metų kovo pabaigoje jau daugiau negu trečdalis (34 proc.) iš visų pinigų, kuriuos SEB klientai išleido mokėdami kortele ir grynaisiais pinigais, buvo mokama kortele. Prieš metus tuo pačiu laikotarpiu šis santykis buvo 31 proc., 2011 m. kovo pab. − tik 25 procentai. Daugiau kaip kas antras (58 proc.) SEB banko mokėjimo kortelių turėtojas šiuo metu per mėnesį iš bankomatų pasiima mažiau negu 300 eurų, o iki 500 eurų per mėnesį pasiima net 77 proc. kortelių turėtojų.

Šiuo metu SEB bankas gyventojams ir įmonėms iš viso yra išdavęs 932 432 tūkst. mokėjimo kortelių.

„Mažėjantį poreikį turėti grynųjų pinigų lemia net kelios priežastys. Pirmiausia, pastaraisiais metais vyksta iš tiesų intensyvi mokėjimo kortelių infrastruktūros plėtra šalyje: šiandien kortele jau galima mokėti net kai kuriose turgavietėse, taksi automobiliuose, užsukus pas notarą, mokant įvairias valstybės institucijų rinkliavas. Antra vertus, patys gyventojai vis labiau ima vertinti kortelės, kaip atsiskaitymo priemonės, patogumą ir saugumą. Šiemet įtakos turėjo ir euro įvedimas − žmonėms paprasčiau mokėti kortele, nes nereikia nešiotis piniginėje smulkių pinigų, su kuriais dabar susiduriame dažniau, nes naudojame stambesnę valiutą“, − sako V. Doveika.

SEB
SEB

Nuo šių metų liepos 9 dienos SEB bankas, norėdamas ir toliau skatinti gyventojus dažniau naudotis mokėjimo kortelėmis kaip atsiskaitymo priemonėmis, keis kai kurių paslaugų, susijusių su debeto ir kredito kortelėmis, sąlygas ir mažins populiariausių mokėjimo kortelių išdavimo ir naudojimo įkainius.

„Stengiamės ir toliau skatinti gyventojus rinktis patogų ir saugų atsiskaitymo būdą mokėjimo kortele, bei toliau keisti įpročius tų, kurie mokėjimo kortelę vis dar pirmiausia naudoja pasiimdami grynųjų pinigų. Todėl nuo vasaros daugiau nei dešimtadaliu sumažinsime populiariausių debeto kortelių, dar daugiau − kai kurių kredito kortelių mokesčius“, − sako V. Doveika.

Šiuo metu SEB bankas gyventojams ir įmonėms iš viso yra išdavęs 932 432 tūkst. mokėjimo kortelių. Skaičiuojama, kad per metus, palyginti 2015 ir 2014 metų pirmų ketvirčių duomenimis, SEB banko mokėjimo kortelių apyvarta padidėjo 4 procentais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką