TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas gelbsti regioninę spaudą

„Lietuvos paštas“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Lietuvos paštas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas priėmė Pašto įstatymo ir Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios numato valstybės paramą periodinės spaudos platinimui vietovėse, kur tokia veikla yra nuostolinga.

„Žiniasklaida, ypatingai regioninė spauda susiduria su problema – prenumeratų pristatymas kaimų vietovėse. Dabar tą atlieka Lietuvos paštas, kartais jis negali nustatyti tokių įkainių, kurie pilnai atspindėtų pašto patiriamas sąnaudas, ne vienas regioninis laikraštis, matyt, užsidarytų be lengvatų“, – sakė Eligijus Masiulis.

Premjeras Andrius Kubilius sakė, kad kitąmet tokios lengvatos kainuos 15-20 mln. Lt.

Už lengvatas balsavo 117 parlamentarų, pasisakiusių prieš ar susilaikiusių nebuvo.

Šiuo metu galiojančiame Visuomenės informavimo įstatyme įtvirtinta, kad valstybė remia laikraščių ir žurnalų leidėjus, kurių laikraščiai ir žurnalai pristatomi prenumeratoriams kaimo gyvenamosiose vietovėse, išskyrus laikraščių ir žurnalų, priskirtų erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio leidiniams ir tų, kurių daugiau kaip 50 procentų teksto sudaro reklama, leidėjus.

Valstybės finansinė parama leidėjams užtikrinama skiriant jiems dalinį finansavimą, kad būtų kompensuota iki 30 procentų leidėjų patiriamų laikraščių ir žurnalų pristatymo prenumeratoriams kaimo gyvenamosiose vietovėse išlaidų.

Priimtomis Pašto įstatymo pataisomis nutarta įtvirtinti nuostatą, kad universaliųjų pašto paslaugų tarifai ir periodinių leidinių pristatymo kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams paslaugų tarifai privalo būti pagrįsti teikiamų paslaugų sąnaudomis, tačiau prieinami visiems pašto paslaugų naudotojams, skaidrūs ir nediskriminuojantys.

Pagal teisės akto pakeitimus, jeigu Vyriausybė pašto paslaugų teikėjui paslaugų tarifus nustatys mažesnius už tokių paslaugų sąnaudas, šių sąnaudų ir tarifų skirtumas bus padengiamas Vyriausybės nustatyta tvarka iš valstybės biudžete numatytų lėšų.

Šis skirtumas už periodinių leidinių pristatymą kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams universaliųjų pašto paslaugų teikėjui bus kompensuojamas
kas šeši mėnesiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką