15min be reklamos
2022 12 08, 16:01

Seimas linkęs įpareigoti darbdavius suteikti darbuotojams atostogų savišvietai

Seimas linksta įpareigoti darbdavius nuo 2023 metų suteikti darbuotojams penkias apmokamas arba nemokamas dienas mokslams ir savišvietai.
Erasmus studijos
Studijos / 123RF.com nuotr.
Temos: 3 Seimas Darbas Mokslas

Susitarimas dėl to turėtų būti numatytas kolektyvinėse sutartyse arba šalių sutarimu. Jeigu tokios sutarties nebūtų, darbdavys darbuotojui privalės suteikti penkias nemokamas dienas.

Už tokią Darbo kodekso pataisą po svarstymo ketvirtadienį balsavo 83 Seimo nariai, prieš buvo du, o susilaikė 12. Galutinis balsavimas dėl pataisų vyks iki Kalėdų.

Dabar Darbo kodekse numatyta, kad atostogos savišvietai gali būti suteikiamos tik už mokymąsi pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas, tačiau ignoruojami norintieji kelti kvalifikaciją ir tobulėti savarankiškai.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas priminė, kad Lietuva pagal vieną EBPO studijų yra paskutinė Europos Sąjungoje skaičiuojant pagal mokymams darbe skiriamas valandas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką