Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 10:57

Seimas linksta griežtinti pavėžėjų veiklą, tačiau grynieji liks

„Uber“, „Bolt“, „eTaksi“ koliažas
„Uber“, „Bolt“, „eTaksi“ koliažas

Antradienį Seimas svarstė ir pritarė Kelių transporto kodekso pataisoms dėl pavėžėjų veiklos sugriežtinimo. Jose numatoma, kad vežti keleivius už atlygį automobiliais pagal užsakymą galės tik fiziniai asmenys, naudodamiesi keleivių vežimo organizatoriaus paslaugomis. Juo galėtų būti fizinis ar juridinis asmuo, tai pat svetur įregistruota organizacija. Be to, pavėžėjai privalės turėti ne mažesnį kaip 2 metų stažą, būti nepriekaištingos reputacijos. Tačiau idėjai drausti atsiskaityti grynaisiais nepritarta.

Už minėtas pataisas balsavo 87 Seimo nariai, prieš – 0, susilaikė 3. Dėl galutinio sprendimo Seimas dar turės balsuoti.

„Komitetas apsvarstė ir pritarė įstatymo projektui“, – Seime antradienį sakė Ekonomikos komiteto narys Zbignevas Jedinskis.

Seimo narys Jurgis Razma kalbėjo apie milijoninius mokesčių nuslėpimus, šešėlį, avarijas, todėl teigė, kad dabartinę situaciją pavėžėjų veikloje reikia keisti – ją griežtinti.

„Tą padėtį reikia taisyti“, – pabrėžė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Razma
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Razma

Dėl atsiskaitymo grynaisiais ribojimo nepritarė

Seimas taip pat balsavo dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Gintarės Skaistės inicijuoto pasiūlymo – drausti klientams už pavėžėjų paslaugas atsiskaityti grynaisiais.

„Šešėlis šioje rinkoje yra labai didelis“, – antradienį akcentavo Seimo narė, pridūrusi, kad būtina atskirti taksi ir pavėžėjų veiklą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

Tačiau tokią mintį kritikavo Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

„Esminis klausimas lieka draudimas atsiskaityti grynaisiais, kuris, mano manymu, yra perteklinis“, – teigė E.Gentvilas.

Esminis klausimas lieka draudimas atsiskaityti grynaisiais, kuris, mano manymu, yra perteklinis, – sakė E.Gentvilas.

Kitas Seimo narys Antanas Baura taip pat kritikavo šį siūlymą.

„Nėra aplink nei vienos šalies, kurioje nebūtų galima atsiskaityti grynaisiais pinigais“, – nepalaikyti idėjos ragino jis.

Po balsavimo Seimas nepritarė G.Skaistės siūlymui. Už tai, kad ir toliau už pavėžėjų paslaugas būtų galima atsiskaityti grynaisiais, balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 14, 8 susilaikė.

Vertino skirtingai

G.Skaistės inicijuotam pasiūlymui birželio 12 d. pritarė Seimo Ekonomikos komitetas, tačiau už poros savaičių vykusiame balsavime persigalvojo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Pavėžėja
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./ Pavėžėja

Šią idėją dar liepą kritikavo pavėžėjimo įmonės „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius.

„Tai analogų neturintis siūlymas, nes jokioje kitoje veikloje nėra diskriminuojama kažkuri viena atsiskaitymo rūšis“, – tada 15min teigė jis.

Tai analogų neturintis siūlymas, nes jokioje kitoje veikloje nėra diskriminuojama kažkuri viena atsiskaitymo rūšis, – teigė A.Pacevičius.

„Mūsų nuomone, draudimas už pavėžėjimo paslaugas atsiskaityti grynaisiais pinigais iškreiptų sąžiningą konkurenciją ir apribotų vartotojų pasirinkimą“, – antrino pavėžėjimo įmonės „Etaksi“ rinkodaros vadovė Eglė Urbonaitė.

Tuo tarpu taksi įmonės „Amber Vilnius“ vadovas Tomas Peleckas buvo priešingos nuomonės.

„Būtų labai logiška, kad jie nepriiminėtų atsiskaitymų grynaisiais pinigais ir taip bent jau būtų suvaldyta didžioji dalis rizikos dėl neapskaitytų pajamų šitame sektoriuje“, – 15min kalbėjo „Amber Vilnius“ vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką