Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 3d. 11:52

Seimas linksta pritarti savarankiškai dirbančiųjų didesniam apmokestinimui

Savarankiškai dirbantys žmonės „kabinetuose“ nesėdi
123rf.com / Savarankiškai dirbantys žmonės „kabinetuose“ nesėdi

Nei vieno balso prieš. Taip antradienį Seimas po pateikimo pritarė Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisai, didinsiančiai individualiai dirbančiųjų įmokas. Tiesa, tai paveiks tik daugiausiai uždirbančius asmenis – advokatus, notarus ir kitus asmenis. Iš viso tokių asmenų – apie tūkstantis.

Seimas po pateikimo pritarė vyriausybės siūlymui savarankiškai dirbantiems asmenims nuo 43 iki 60 šalies vidutinių darbo užmokesčių (VDU) padidinti „Sodros“ įmokų lubas. Tokios pat lubos dabar taikomos samdomą darbą dirbantiems žmonėms.

Šis pakeitimas palies maždaug 1–2 proc. savarankiškai dirbančių asmenų, kurių metinės pajamos viršija 55 tūkst. eurų. Mažesnes pajamas gaunantieji mokės tokias pat įmokas, kaip ir šiemet.

Lubų pakėlimas savarankiškai dirbantiems
Lubų pakėlimas savarankiškai dirbantiems

„Tūkstantis žmonių – antstoliai, advokatai, notarai – išsimoka didžiausias pajamas iš darbo santykių. Tai išskirtinių kasta“, – kalbėjo socialdemokratas Algirdas Sysas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pabrėžia, kad savarankiškai dirbančių žmonių apmokestinamoji bazė nesikeičia, nes, mokant mažesnes įmokas, mažėtų jų pensijos teisės, padidėtų „Sodros“ įmokų ir išmokų neigiamas skirtumas, juos turėtų labiau subsidijuoti samdomi darbuotojai ar pensijų gavėjai, o „Sodra“ netektų apie 23 mln. eurų pajamų.

Tačiau tokiam apmokestinimui prieštarauja Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK), kuris nesutinka, kad ūkininkai, individualių įmonių savininkai mokėtų daugiau įmokų „Sodrai“.

Komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas lapkričio viduryje pabrėžė, kad bendras individualios veiklos apmokestinimas dabar yra didesnis negu kitų grupių.

„Turime kalbėti apie bendrą apmokestinimą, o dabar norima palikti nuošalyje individualią veiklą“, – stebėjosi V.Ąžuolas.

Tačiau konservatorius Mykolas Majauskas jį apkaltino, esą šis asmeniškai suinteresuotas, kad nebūtų didinimas apmokestinimas.

„Būtų gerai, kad Seimo nariai, turintys asmeninių interesų svarstomu klausimu, savo nuomonę pasilaikytų sau, kai priimami visai Lietuvai svarbūs sprendimai“, – teigė jis.

Pataisos paliestų dalį asmenų, kurie gauna pajamas pagal autorines sutartis, iš sporto ar atlikėjo veiklos, verčiasi kūrybine, atlikėjo ar sporto individualia veikla, yra ūkininkai ir jų partneriai, šeimynos dalyviai ir kai kuriuos kitus asmenis, kurie verčiasi individualia veikla, o taip pat individualių įmonių savininkus, mažųjų bendrijų, ūkinių bendrijų narius.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

02:24
01:41
01:01

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką