Dabar populiaru
Publikuota: 2015 spalio 22d. 09:01

Seimas netikėtai grįžo prie progresinių mokesčių: tiems, kurie uždirba, gali būti riesta

Seime pradėta svarstyti 2016 metų biudžetas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seime pradėta svarstyti 2016 metų biudžetas

Seime ir vėl svarstomi progresiniai mokesčiai. Antradienio vakarą po pateikimo pritarta projektui, kuriame numatomas 15–40 proc. pajamų mokesčio tarifas. Tiesa, plenarinių posėdžių salėje tuo metu buvo tik kiek daugiau nei 40 parlamentarų.

Socialdemokratas Algirdas Sysas Seime registravo gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kurie numato progresinį šio mokesčio tarifą.

Tiems, kurie per metus gauna iki 14 tūkst. eurų pajamų (arba iki maždaug 1170 eurų per mėnesį), bus taikomas 15 proc. mokesčių tarifas.

Metinių pajamų daliai, viršijančiai 14 tūkst. eurų, bet neviršijančiai 36 tūkst. eurų, siūloma taikyti 25 procentų mokesčio tarifą.

Metinių pajamų daliai, viršijančiai 36 tūkst. eurų, siūloma taikyti 40 procentų mokesčio tarifą.

Įstatyme taip pat numatyta, kad toks progresinis gyventojų pajamų mokestis turėtų įsigalioti jau nuo kitų metų sausio.

Nors antradienį Seime nuo pat ryto buvo svarstomas kitų metų biudžeto projektas, šis progresinių mokesčių įstatymas buvo svarstomas tik po 18 val. vakaro.

Po pateikimo jam buvo pritarta. Tiesa, balsavimui registravosi tik 42 parlamentarai. 33 iš jų įstatymui pritarė, vienas balsavo prieš, o 8 susilaikė. 

Daugiausia už A.Syso pasiūlymą buvo balsuojančių jo partijos kolegų – 15 Socialdemokratų frakcijos narių pasisakė už.

Taip pat įstatymui linksta pritarti ir kita valdančioji – „Tvarkos ir teisingumo“ – partija (7 frakcijos nariai) balsavo už.

„Jei šis įstatymas įsigaliotų jau nuo kitų metų pradžios, daugelis dirbančiųjų mokėtų 25 proc., o kai kurie net 40 proc. gyventojų pajamų mokestį. Įvertinus ir socialinio draudimo įmokas, daugelio Lietuvos dirbančiųjų mokestinė našta jau būtų nebe viena didžiausių, o pati didžiausia Europos Sąjungoje“, – šį įstatymo projektą įvertino Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką