Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 10:41

Seimas pakeitė „startuolio“ sąvoką: bus lengviau gauti valstybės paramą

Startuolis
123rf.com nuotr. / Startuolis

Seimas priėmė Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisas ir įtvirtino startuolio sąvoką. Už naujas nuostatas vieningai balsavo 92 Seimo nariai.

Įstatyme nutarta įtvirtinti startuolio sąvoką. Pagal jį startuolis bus apibrėžiamas, kaip didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinti labai maža ar maža įmonė, Juridinių asmenų registre registruota ne ilgiau kaip 5 metus.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus, startuolio apibrėžimas įstatymu leis ir toliau stiprinti vieną iš prioritetinių šalies ekonomikos sričių – startuolių ekosistemą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius

Ekonominės veiklos sąvokos patikslinimas sudarys galimybę ne pelno siekiančioms organizacijoms gauti valstybės paramą.

Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad administracinės paslaugos smulkiajam ir vidutiniam verslui apims ne tik informavimo, konsultavimo smulkiojo ir vidutinio verslo pradžios, plėtros, tarptautiškumo ir kitais verslui aktualiais klausimais paslaugų teikimą, verslo aplinkos ir užsienio rinkų analizę, tyrimus, ekonomikos ir inovacijų ministro patvirtintų smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo priemonių vykdymą arba administravimą, bet ir startuolių skatinimo priemonių vykdymą arba administravimą.

Kaip skelbia Ekonomikos ir inovacijų ministerija, 2018 metais ji paskirstė 11 mln. eurų ES investicijų startuoliams. Įtvirtinus šią sąvoką įstatymu, numatoma teikti daugiau startuolių verslo aplinkos gerinimo sprendimų. Vienas iš jų – beveik 2 mln. eurų vertės ES investicijų priemonė „FinTech Lt". Iki 2020 metų ji turėtų padėti įsisteigti 20 naujų finansinių technologijų srityje veikiančių startuolių.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:50
01:18
00:30

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką