Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas patvirtino skylėtą kitų metų „Sodros“ biudžetą

„Sodra”
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / „Sodra”
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą parlamentas patvirtino „Sodros“ biudžetą. Numatomas „Sodros“ biudžeto deficitas – 1,7 mlrd. Lt.

„Sodros” biudžeto projekte numatoma, kad išlaidos kitąmet sieks  per 11,36 mlrd. Lt, o pajamos – beveik 9,7 mlrd. Lt.  Išlaidos viršytų pajamas 1,684 mlrd. Lt, dėl to biudžetas bus deficitinis.

Anksčiau Andriaus Kubiliaus Vyriausybės parengtame projekte buvo numatyta, kad  pajamos sieks apie 12,2 mlrd. Lt, išlaidoms – beveik 14 mlrd. Lt (per 2,6 mlrd. Lt iš jų bus pervesti į privalomojo sveikatos draudimo fondą).

„Sodros“ biudžeto projekte numatoma, kad pervedimai į privačius pensijų fondus didės iki 2,5 proc. (šiemet buvo sumažinti iki 1,5 proc.).

Daugiausia pinigų kitąmet bus išmokėta pensininkams – 8,2 mlrd. Lt. Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokoms kitais metais numatoma skirti per 1 mlrd. 234,5 mln. litų, nedarbo socialiniam draudimui – apie 408 mln. litų, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui – beveik 59 mln. litų. Numatoma, kad lėšos, pervedamos į pensijų fondus – beveik 508 mln. litų.

Priminsime, kad 2012 metų vienuolikos mėnesių „Sodros“ biudžeto deficitas jau beveik pasiekė 2 mlrd. Lt. Pernai Seimas patvirtino „Sodros“ biudžetą su didesniu nei 2,3 mlrd. Lt deficitu.

Seimas ketvirtadienį ketina priėmė ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą. Palyginti su anksčiau teiktu projektu, išlaidos ir pajamos auga po 34 mln. Lt.

PSDF biudžeto pajamos ir išlaidos turėtų siekti po 4,122 mlrd. Lt. Ketinama skirti daugiau lėšų sveikatos priežiūros paslaugoms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką