Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 6d. 17:14

Seimas pritarė Petro Gražulio siūlymui drausti valstybės įmonėms dalinti paramą

AB „Lietuvos geležinkeliai“ administracijos pastatas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / AB „Lietuvos geležinkeliai“ administracijos pastatas

Skandalas, susijęs su atsistatydinusio „Lietuvos geležinkelių“ vadovo Stasio Dailydkos sprendimais skirstant paramą, ritasi per Seimą ir gali smarkiai atsirūgti iš valstybės įmonių paramos gyvenantiems sporto klubams ir kitoms organizacijoms. Parlamentarai antradienio pavakarę po pateikimo pritarė Petro Gražulio siūlymui drausti valstybės įmonėms teikti labdarą ir paramą. Konservatoriai suabejojo, ar dėl to nenukentės krepšinio klubai ir Dakaro ralio lenktynininkai.

15min plačiai rašė apie valstybės kontroliuojamos bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ ir jos jau atsistatydinusio vadovo S.Dailydkos sprendimus remti buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus apygardos švietimo įstaigas ir kitas su socialdemokratais susijusias organizacijas.

„Tai yra politinis labdaros skirstymas. Valstybės įmonės negali tuo užsiimti, tegul tai daro privačios bendrovės“, – savo siūlymą gynė P.Gražulis, kuris įregistravo Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Gražulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Petras Gražulis

„Įstatymo rengimą paskatino tai, kad viešojoje erdvėje vis pasirodo informacija, kad valstybės valdomos įmonės skiria labdarą ar kitas finansines lėšas įvairių privačių ir viešųjų įstaigų rėmimui. Pastebėtina, kad valstybinės įmonės priklauso valstybei, todėl piniginių lėšų skyrimas tam tikroms įstaigoms ne visada tenkina viešuosius interesus“, – aiškinamajame rašte rašo P.Gražulis.

Pasak jo, valstybės įmonės tinkamai neviešina informacijos, susijusios su paramos skyrimu, nenurodo konkrečių atrankos kriterijų, kodėl skyrė paramą.

„Susiklosčius galimai neskaidriai praktikai, reikia uždrausti valstybinėms ir savivaldybės įmonėms skirti finansinę paramą savo nuožiūra“, – įsitikinęs Seimo narys.

Svarstant Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pakeitimo projektą konservatoriai suabejojo, ar dėl to nenukentės Lietuvos krepšinis. 15min rašė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ 300 tūkstančių eurų suma parėmė „Lietuvos ryto“ krepšinio komandą, o „Lietuvos energijai“ priklausantis rėmimo fondas tokią pačią sumą skyrė „Žalgirio“ krepšinio klubui. Lenktynininką Benediktą Vanagą remia „Lietuvos paštas“. B.Vanagui šiemet 15 tūkst. eurų skyrė ir „Lietuvos geležinkeliai“. 2014 m. B.Vanagas iš „Lietuvos geležinkelių“ gavo 200 tūkstančių litų (apie 58 tūkst. eurų).

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pristatytas naujasis Benedikto Vanago automobilis, kuriuo jis lenktyniaus Dakaro ralyje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pristatytas naujasis Benedikto Vanago automobilis, kuriuo jis lenktyniaus Dakaro ralyje

Preliminariais duomenimis, valstybei per metus 0,6 milijono dividendų pažadėję skirti „Lietuvos geležinkeliai“ dar vieną milijoną paskirsto įvairiai paramai.

„Tai kaip bus dėl krepšinio? – nerimavo konservatorius Kazimieras Starkevičius. Jo partijos kolega Antanas Matulas pabrėžė, kad dėl to gali nukentėti ir Dakaro ralyje dalyvaujantys lietuviai, kuriuos remia valstybei priklausančios bendrovės.

„Taip, „Lietuvos geležinkelių“ lėšos buvo politizuotai skirstomos, tačiau nereikia išgąsdinti sirgalių, sportininkų. Kas jums čia dega? Dailydkos taigi jau nėra“, – kalbėjo A.Matulas.

Konservatorė Ingrida Šimonytė pastebėjo, kad Labdaros ir paramos įstatymas ir dabar neleidžia valstybinėms bendrovėms teikti paramą. Tačiau kalbama apie valstybės kontroliuojamas akcines bendroves. P.Gražulis sutiko, kad įstatymo projektą reikia dar papildyti.

Parlamentarai po pateikimo pritarė siūlymui, o gruodžio 8 dieną jį svarstys Audito komitetas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:43
01:56
00:12

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką