TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas pritarė prezidentės veto dėl Energetikos įstatymo pataisų

Seimo posėdis
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Seimo posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Energetikos įstatymo pataisoms, numatančioms, kad teisė tvirtinti kainų skaičiavimo metodikas iš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pereitų Vyriausybei.

Seimas nusprendė pritarti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto ir priimti grąžintą pakartotinai svarstyti Energetikos įstatymo pakeitimo įstatymo projektą su visomis šalies vadovės pateiktomis pataisomis.

Plenariniame posėdyje nuspręsta pritarti prezidentės siūlymui įstatyme nustatyti, kad Vyriausybė turi teisę reglamentuoti valstybės reguliuojamų kainų nustatymo principus, o Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija turi tvirtinti valstybės reguliuojamų kainų nustatymo metodikas, nustatyti valstybės reguliuojamas kainas ir kainų viršutines ribas.

Kaip teigiama D.Grybauskaitės dekrete, Europos Sąjungos narės garantuoja reguliavimo institucijos nepriklausomumą ir užtikrina, kad ji nešališkai ir skaidriai naudotųsi savo įgaliojimais. Šiuo tikslu valstybė narė užtikrina, kad reguliavimo institucija nesiektų gauti jokių Vyriausybės arba kito viešojo ar privačiojo subjekto tiesioginių nurodymų bei jų nevykdytų.

Be to, siekdamos apsaugoti reguliavimo institucijos nepriklausomumą, valstybės narės pirmiausia užtikrina, kad reguliavimo institucija galėtų priimti savarankiškus sprendimus, nepriklausomai nuo jokios politinės institucijos.

„Taigi toks teisinis reguliavimas, kai Vyriausybei pavedama Energetikos ministerijos teikimu tvirtinti valstybės reguliuojamų kainų nustatymo principus ir metodikas, kuomet elektros perdavimo sistemos, skirstomojo tinklo operatorius bei elektros energijos gamybos bloko įmonės yra valstybės (per Energetikos ministeriją) valdomos įmonės, neužtikrina tinkamo Elektros direktyvų nuostatų įgyvendinimo. Įstatyme nustatytu teisiniu reguliavimu sukuriama teisiškai ydinga situacija, kai reguliavimo funkcija iš esmės suteikiama pačiam reguliuojamos rinkos dalyviui“, – argumentuojama prezidentės dekrete.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką