Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 7d. 15:57

Seimas siunčia „Revolut“ į vyriausybinę komisiją dar vienam patikrinimui

„Revolut“ mokėjimo kortelė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Revolut“ mokėjimo kortelė

Seimas galutinai apsisprendė dar kartą Vyriausybės komisijoje aiškintis dėl finansinių technologijų kompanijos „Revolut“ atitikimo nacionaliniams interesams ir patikimumo. Anksčiau to paties pasiprašė pati bendrovė.

Už Seimo nutarimą balsavo 50 Seimo nariai, prieš – 29, susilaikė – 13. Tai bus jau trečias „Revolut“ patikrinimas Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijoje.

Dėl kilusių abejonių anksčiau pati bendrovė kreipėsi į komisiją, prašydama būti dar kartą patikrinta.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno inicijuotame nutarime teigiama, kad po licencijos išdavimo atsirado naujų aplinkybių dėl „Revolut“ veiklos. Jam ir kai kuriems kitiems parlamentarams kelia abejonių „Revolut“ veiklos modelis, pinigų plovimo kontrolė ir sąsajos su Rusija.

Argumentuojama, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba vertina „Revolut“ veiklą kaip rizikingą. Abejojama dėl „Revolut“ vadovo Nikolajaus Storonskio tėvo galimo politinio pažeidžiamumo dėl einamų generalinio direktoriaus pavaduotojo mokslui pareigų „Gazprom“ tyrimų centre „Gazprom promgaz“. Teigiama, kad Jungtinėje Karalystėje atliekamas tyrimas dėl galimo esminio pažeidimo, „Revolut“ esą neturėjo tinkamų valdymo sistemų, abejojama įmonės reputacija.

„Artėja paskutinė stadija, nesakau, kad „Revolut“, bet šitam nutarimo projektui, kuriuo Seimas įpareigotų, kad paaiškėjusios aplinkybės būtų dar kartą įvertintos, ir jau kokie bus sprendimai, tokie“, – kalbėjo S.Jakeliūnas.

Jis pažymėjo, kad ir Liuksemburgo parlamentas inicijavo kreipimąsi į Vyriausybę dėl „Revolut“, kadangi abejonių kilo ir šioje šalyje.

S.Jakeliūnas vylėsi, kad Seimas vienbalsiai nutarimui pritars, kadangi ir pats „Revolut“ kreipėsi į komisiją, tačiau Seime kilo aštrių diskusijų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas

Konservatorius Mykolas Majauskas stebėjosi, kad valdantieji negirdi kritikos ir citavo „Economist“, kad „bankininkai ir politikai gali bandyti sustabdyti technologinius pokyčius bankiniame sektoriuje, bet nauda reikšmingai didesnė nei galimos rizikos“.

Anot jo, technologijų bendrovės seniai pakeitė tai, kaip veikia taksi, sveikatos apsaugos paslaugos ar maisto užsakymas į namus.

Seimo narys Simonas Gentvilas tikino, kad taip diskredituojama Lietuvos finansų priežiūros institucijos, centrinis bankas, o pasauliui siunčiama neigiama žinia.

Žygimantas Pavilionis akcentavo, kad valdantieji demonstruoja nepasitikėjimą savo pačių finansų ministru, Vyriausybe, ir „balsuoja patys prieš save“. Edmundas Pupinis tikino, kad politikų kišimasis į ūkio reikalus yra nepageidautinas: „Mes esame politikai, o ne kažkokie ūkininkai ar finansininkai.“

Anksčiau Vyriausybės komisija jau du kartus buvo pareiškusi, kad „Revolut“ grėsmių nekelia.

Specializuoto banko licenciją „Revolut Bank“ pernai gruodį išdavė Europos centrinis bankas, pritarus Lietuvos bankui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:48
00:10
01:32

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką