Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 20d. 19:36 , atnaujinta: 2011 gruodžio 20d. 20:18

Seime prasidėjo mūšis dėl biudžeto

Seimo posėdis
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Seimo posėdis

Ne parlamentarai, o darbščiosios bitutės – tokį Seimo įvaizdį galima susidaryti antradienį, kai, priiminėdamas kitų metų biudžeto projektą ir lydinčiuosius projektus, jis dūzgia nuo 10 val. ryto. Kitų metų biudžeto svarstymą Seimo nariai pradėjo vakare, vėluodami kone keturias valandas.

Jau dabar aišku, kad kitąmet 4 proc. bus mažinamos viešosios išlaidos, priimtas įstatymas dėl mažinamų pervedimų į privačius pensijų fondus iki 1,5 proc., mažinamos investicijų programos ir pan.

Neaišku, ar bus priimtas nekilnojamojo turto mokestis, dėl kurio sutarė valdančioji koalicija – svarstymas dėl mokesčio buvo nukeltas iki ketvirtadienio. Biudžetas svarstomas be nutarimo dėl NT.

Koalicija susitarė, kad kitąmet transportas apmokestintas nebus.

Biudžeto pajamos kitąmet sudarys 25 mlrd. litų, o išlaidos 25,8 mlrd. litų.

Valstybės biudžeto deficitas kitąmet turėtų siekti 720 mln. litų. Planuojamas viešojo sektoriaus deficitas – 3 proc

Planuojamos kitų metų valstybės biudžeto pajamos yra 5,2 proc. didesnės, o išlaidos – 2,3 proc. mažesnės nei numatyta šiemet.

Seimo nariai siūlymų, kur skirti biudžeto pinigus, turi įvairių – siūlyta aptverti Tytuvėnų kapines taip jas apsaugant nuo žvėrių antpuolių, pasiūlyta skirti pinigų „Lietuvos“ ansamblio naujiems rūbams, ne vienas Seimo narys siūlė tai vieną, tai kitą mokyklą suremontuoti, įrengti stadioną ir pan. Parlamentarai balsuoja prieš tokias iniciatyvas.

Finansų mnistrė Ingrida Šimonytė teigė, kad sprendimus dėl tokių projektų turėtų priimti ne Seimas, o asignavimų valdytojai. Be to, ministrė ragino parlamentarus taupyti ir atsisakyti bet kokių nereikalingų projektų. Pritarta kelių fondo sumažinimui 30 mln. Lt, sumažinta valstybės investicijų programa.

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai savo siūlymus dėl kitų metų biudžeto suskubo atsiimti, matyt, norėdami sutrumpinti biudžeto naktį.

Netrūksta priimant biudžetą ir Seime antradienį tokio įprasto šurmulio.

„Juozai, ko taip garsiai rėkiat?“, – klausė Irena Degutienė.

Tuoj po to nuo šoninio mikrofono Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į Seimo pirmininkę ir paprašė, kad ji sugrąžintų į Seimo posėdžių salę savo pavaduotoją Algį Čapliką, kuris tuo metu turėjo kažkokių reikalų balkone. I.Degutienė taip ir padarė.

„Gerbiamas Čaplikai, balsuojame, primėmimas pirmo straipsnio“, – vėliau priminė jam I.Degutienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką