Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 20d. 06:16 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 20d. 13:04

G.Nausėda: sprendžiant dėl GPM dalis parlamentarų žiūri savo interesų

Pinigai
„Scanpix“ nuotr. / Pinigai

Seimo Biudžeto ir finansų komitete sprendžiant dėl Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų, dalis parlamentarų žiūrėjo savo, o ne valstybės interesų, teigia šias pataisas inicijavęs prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovo pateiktos pataisos numato didinti didesnių kaip 35 tūkst. eurų individualios veiklos metinių pajamų bei su darbo santykiais nesusijusių pajamų apmokestinimą.

„Komitetas, pirmiausia, man atrodo, pernelyg susifokusavo į savo atskirų narių situaciją. Kai kurie nariai turi dideles individualias pajamas arba jų žmonos turi dideles individualias pajamas. Kiti nariai turi daug nekilnojamojo turto ir staiga tapo didžiaisiais kovotojais už idėją, nors jų turtas uždirba dideles nuomos pajamas“, – žurnalistams Pabradės kariniame poligone trečiadienį sakė G.Nausėda.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

„Gaila, kad mes savo valstybės politiką aukojame asmeninės kišenės vardan. Tikėkimės, kad didžioji Seimo narių dalis yra labiau patriotiški ir mato ne tik savo asmeninę gerovę, bet ir valstybės gerovę taip pat“, – pridūrė prezidentas.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį padarė pertrauką svarstant G.Nausėdos teikiamas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas. Tai reiškia, kad prezidento pasiūlymai nebus svarstomi kartu su 2020 metų biudžeto projektu.

„Pertrauka, kol bus rasti sprendimai“, – sakė komiteto vadovas Valius Ąžuolas.

Už tai balsavo šeši komiteto nariai, o vienintelis konservatorius Mykolas Majauskas prieš. Jis tikino, kad prezidento siūlymai dėl GPM nėra tobuli, bet juos reikia svarstyti.

„Darydami pertrauką užblokuojame klausimo svarstymą“, – teigė jis.

Prezidento Ekonominės ir socialinės politikos grupės vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta siūlė daryti neilgą petrauką: „Per kelias savaites galima rasti sprendimus“.

„Valstietė“ Vida Ačienė mano, kad prezidento pataisos siūlo „iš vienų atimti ir kitiems duoti“.

G.Nausėda siūlo nuo 15 iki 20 proc. padidinti GPM tarifą dividendams (juridiniams asmenimis toliau būtų taikomas 15 proc. tarifas) bei kitoms su darbo santykiais nesusijusioms pajamoms.

Be to, tiek pat didėtų tarifas ir individualios veiklos metinėms pajamoms nuo 35 tūkst. iki 45 tūkst. eurų.

Prezidentas siūlo nekeisti lengvatinio 5 proc. GPM tarifo pajamoms, gautoms pardavus atliekas, taip pat 15 proc. tarifo ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros ir ilgalaikio darbo išmokoms.

BFK anksčiau jau yra nepritaręs prezidento siūlymams apkarpyti lengvatą žemdirbių dyzelinui bei labiau padidinti pensijas.

Pritarė didžiausio tarifo didinimui

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas pritarė valdančiųjų siūlymui didžiausią gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą didinti 5 procentiniais punktais iki 32 proc. Dėl komiteto sprendimo balsuos Seimas.

Atsižvelgiant į numatytas „Sodros“ įmokų „lubas“, 32 proc. tarifu (vietoj numatytų 27 proc.) būtų apmokestinama metinė pajamų dalis, 2020 metais viršijanti 84 vidutinius darbo užmokesčius (VDU), o 2021 metais – 60 VDU.

2020 metais tai leistų į biudžetą gauti apie 8 mln. eurų, 2021 metais – 15 mln. eurų papildomų pajamų.

Pajamų dalis iki 84 VDU (maždaug 106 tūkst. eurų) kitąmet ir iki 60 VDU (75,8 tūkst. eurų) nuo 2021 metų būtų apmokestinama 20 proc. tarifu.

2018 metų vasarą Seimo patvirtinta mokesčių reforma numatė, kad nuo 2019 metų 27 proc. GPM taikomas didesnėms kaip 120 VDU pajamoms, 2020 metams planas buvo nuo 84 VDU, o 2021 metais – nuo 60 VDU. Remiantis tais pačiais dydžiais, numatytos ir „Sodros“ įmokų lubos, ir tantjemų apmokestinimas GPM.

Penkiais punktais didinti maksimalų GPM tarifą siūlo keturi „valstiečiai“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką