03 13 /08:10

Seimo narė: 9 proc. PVM tarifas būtiniausius maisto produktus atpigintų iki 8–10 proc.

Įvedus 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą būtiniausiems maisto produktams, kasdienės maisto prekės galėtų atpigti 8–10 proc., sako socialdemokratų Seimo narė Modesta Petrauskaitė.
Modesta Petrauskaitė
Modesta Petrauskaitė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Pagal skaičiavimus, atpigti galėtų bendrai apie 8–10 proc., (...) realistiškai“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė M. Petrauskaitė. 

Socialdemokratų frakcijos narė ketvirtadienį Seimui teiks Pridėtinės vertės mokesčio pataisas, siūlančias 9 proc. PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams bei paslaugoms, tiesiogiai susijusioms su maitinimu.

„Tik kasdieniame gyvenime būtiniausioms prekėms. Nesiūlau PVM mažinti iphonams ar kelionėms“, – pabrėžė M. Petrauskaitė.

Ji viliasi, jog jos pataisos galėtų pristabdyti kainų augimą, taip pat atpigintų patiekalus kavinėse.

„Nesu naivi, nesitikiu, kad dienos pietūs valgykloje bus perpus pigesni, žinoma, kad taip nebus. Bet vienas iš tikėtinų rezultatų, bent jau mano viduje, tai pristabdyti žvėrišką kainų augimą“, – sakė politikė.

Anot politikės, lengvata sukurtų palankias konkurencines sąlygas Lietuvos maisto tiekėjams ir gamintojams, padėtų sumažinti neigiamus ekonominius padarinius maitinimo paslaugas teikiančiam verslui.

Opozicinės konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė savo ruožtu tikino, kad tokia lengvata reikšmingai sumažintų pajamas į biudžetą būtent tuomet, kai valstybė ieško būdų daugiau lėšų surinkti gynybai.

„Reikia dabar atsakingiau žiūrėti į viešuosius finansus“, – LRT radijui sakė M. Lingė.

Jis taip pat pabrėžė, kad lengvata būtų įvedama produktams, kuriais prekiaujama laisvoje rinkoje, todėl politikai negali garantuoti, jog maistas iš tikrųjų atpigs tiek, kiek mažinamas PVM.

„Ilgainiui PVM lengvatų poveikį pajaučia tik prekybininkai. Deja, taip yra pasaulyje“, – teigė M. Lingė.

Savo ruožtu M. Petrauskaitė akcentavo, kad dabar daug Lietuvos žmonių vyksta pigesnių produktų į Lenkiją, o mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams dažnai sunku įpirkti ir būtiniausius maisto produktus.

„Kai žmogus neturi galimybės ir neišgali įsigyti būtiniausių maisto produktų, tam (...) yra tiesiog žmogiškumas“, – kalbėjo politikė.

Ji pabrėžia, kad PVM mokesčio lengvatos maisto produktams taikomos daugelyje Europos Sąjungos valstybių.

Dabar maistui taikomas standartinis 21 proc. PVM.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?