Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Siūlo neapmokestinti kelionių į darbą ir maisto išlaidų: papasakojo, kaip tai veiktų

Seimo Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis kartu su kitais parlamentarais registravo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas dėl neapmokestinamųjų pajamų. Siūloma, kad darbdaviui nusprendus savo darbuotojams apmokėti keliones išlaidas į darbą ir iš jo, jos būtų neapmokestinamos GPM, nepriklausomai nuo pasirenkamo kelionės būdo, rašoma Laisvės partijos pranešime spaudai.
Žiema Vilniuje
Žiema Vilniuje / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.

Šiuo metu darbdavys sutaupyti, nemokėdamas GPM, gali tik padengdamas savo darbuotojo viešojo transporto bilietus, įskaitant keliones traukiniais.

Anksčiau, iki praėjusių metų gruodžio, darbuotojo naudojimasis darbovietės automobiliu kelionėms į darbą ir iš jo taip pat nebuvo apmokestinamas.

Vėliau Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo nuomonę pakeitė ir atnaujintame įstatymo išaiškinime nurodė, kad „važinėjimas automobiliu iš darbo į namus ir iš namų į darbą yra vertinamas kaip automobilio naudojimas asmeniniais tikslais“.

O.Posaškovos nuotr./Kasparas Adomaitis
O.Posaškovos nuotr./Kasparas Adomaitis

Remiantis VMI, automobilio laikymas prie namų nėra vertinamas kaip automobilio naudojimas asmeniniais tikslais tik tuo atveju, kai darbuotojas atlieka tokias darbo funkcijas, kurios gali pareikalauti jo išvykimo šiuo automobiliu į darbą bet kuriuo paros metu ar pan.

„Įstatymo projektas numato ir papildomas galimas naudas darbuotojui, kurios būtų neapmokestinamos. Jei darbdavys renkasi skatinti darbą iš namų, vietoje kelionės į darbą, siūloma neapmokestinti darbo vietos namuose įsirengimo.

Be to, atsižvelgiant į tai, kad dirbant darbo vietoje gali padidėti ir darbuotojų išlaidos maistui, pavyzdžiui, perkant maistą viešojo maitinimo įstaigoje, o ne valgant namuose, taip pat siūloma neapmokestinti maitinimo paslaugų“, – nurodo pataisų iniciatorius K.Adomaitis.

Siekiant išvengti piktnaudžiavimo, jei darbdavys dalį atlyginimo bandytų pakeisti kitokios formos naudomis, įstatymo projekte numatytos ir „lubos“.

Pasak K.Adomaičio, darbdavio padengiama suma negalės viršyti 5 proc. nuo darbuotojo atlyginimo bei per metus negalės būti didesnė nei 1 vidutinis darbo užmokestis (VDU).

Šias GPM įstatymo pataisas Seimui numatoma pateikti neeilinės sesijos metu vasario 12–15 dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius