TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimui liko vienas žingsnis iki Fizinių asmenų bankroto įstatymo priėmimo

„Lego“
„Scanpix“ nuotr. / „Lego“
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas ketvirtadienį po svarstymo nubalsavo už Fizinių asmenų bankroto įstatymą. Svarstymo stadijoje įstatyme neatsirado jokių ryškesnių pokyčių. Už projektą po svarstymo balsavo 58 parlamentarai, prieš balsavo vienintelis Julius Veselka, o susilaikė 6 Seimo nariai.

Svarstant įstatymą „darbietis“ Saulius Bucevičius sakė, kad šio įstatymo priėmimas sudarys galimybes didelių finansinių įsipareigojimų turintiems asmenims

„Reikia suteikti galimybę mūsų žmonėms Lietuvoje, kad jiems nereiktų važiuoti fizinių asmenų bankroto įstatymo ieškoti svetur, o galėtume mes savo teismuose ginti savo žmones ir ne varyti juos dar kartą iš Lietuvos“, – sakė S.Bucevičius.

Tuo tarpu prieš fizinių asmenų bankrotą pasisakęs J.Veselka aiškino, kad įteisinus tokį bankrotą, didės bankų palūkanos.

„Pas mus yra tokia patarlė: skola ne žaizda, neužgis. Mano galva, valstybei reikia ugdyti atsakingus žmones. Kad jie pirmiausia savo elgesį įvertintų. O šiandien pasiskolinti mokam, o kai reikia atiduoti, tai jau nėra iš ko. Bankininkų jūs niekaip neapgausite, bankininkai, matydami, kad yra tokių, kurie galės skolintis, o atiduoti nereikės, padidins kreditų kainą, padidins aptarnavimą ir apsunkins kreditų davimą“, – aiškino savo poziciją J.Veselka. 

Seimo svarstomas Fizinių asmenų bankroto įstatymas būtų taikomas fiziniam asmeniui, neatsižvelgiant į tai, kada atsirado jo skolos.

Nuo dienos, kai įsiteisėtų teismo nutartis iškelti fizinio asmens bankroto bylą, visomis gaunamomis fizinio asmens lėšomis ir turtu disponuotų bankroto administratorius.

Fizinio asmens bankroto procesą galėtų pradėti tik pats asmuo, kai jis negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų ir kurių suma viršija 20 tūkst. litų.

Taip pat numatyta, kad fizinio asmens kreditorių reikalavimams tenkinti ir mokumui atkurti turi būti parengtas planas, kurio įgyvendinimo trukmė negalės būti ilgesnė nei 5 metai. Šiam planui turės pritarti kreditoriai ir teismas, tačiau jei kreditoriai nepagrįstai nepritars planui, teismas galės tvirtinti planą be kreditorių pritarimo. Fizinis asmuo galės verstis ūkine komercine ar ūkininko veikla, jeigu tai bus numatyta plane.

Iki šiol fizinių asmenų bankrotas Lietuvoje nebuvo įmanomas, tačiau automatiškai įsigaliodavo kitų  ES valstybių paskelbtas bankrotas fiziniam asmeniui.

Skaičiuojama, kad užsienyje yra bankrutavę apie 5400 lietuvių.

Dėl šio įstatymo Seimui liko paskutinis balsavimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką