Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmokas barė VST ir RST dėl elektros tiekimo sodininkams

Arvydas Sekmokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas Sekmokas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Sodininkų problemos dėl elektros energijos tiekimo yra pagrįstos ir turi būti išspręstos dar šiais metais“, – pirmadienį pareiškė energetikos ministras Arvydas Sekmokas po susitikimo su sodininkų bendrijų atstovais, elektros skirstymo bendrovių VST ir RST vadovais.

Pasak Lietuvos sodininkų draugijos Kauno susivienijimo „Sodai“ pirmininko Romualdo Šeštakausko, viena pagrindinių sodininkų bėdų – nevykstantis elektros tiekimo infrastruktūros išpirkimas. Taip pat nėra neaiškūs turto vertinimo kriterijai, nes dažnai pasitaiko atvejų, kai turtas įvertinamas neigiama verte, nors tuo pačiu pripažįstama, kad jis tinkamas naudoti.

Taip pat R.Šeštakauskas tikino, jog keli šimtai tūkstančių Lietuvos sodininkų susiduria su elektros galios problemomis. Nors sodininkų bendrijose esančių transformatorinių galios siekia kelis šimtus kilovatų, skirstomieji tinklai leidžia naudotis tik keliomis dešimtimis kilovatų.

„Nesuprantu, kam reikia laikyti „tuščias“ pastotes. Tokios galios, kuri būna suteikta, žmonėms neužtenka. Kartais negalima net šaldytuvo įsijungti. O papildomas galias mums liepia išsipirkti“, – piktinosi pirmininkas. Jo nuomone, neteisinga sodininkus, kurie prieš keletą dešimtmečių pasistatė elektros tiekimo linijas, laikyti naujais vartotojais.

Energetikos ministras A.Sekmokas susitikimo metu atkreipė VST ir RST vadovų dėmesį, kad šių įmonių pagrindinis tikslas – tenkinti ilgalaikius vartotojų interesus. „Kai vartotojai bus patenkinti, kai paslauga bus kokybiška ir prieinama, tuomet įmonės gaus ir pelno. Tuo tarpu dabar dirbama ne rinkos principais – svarbiausia trumpalaikė nauda, o vartotoją galima nustumti į šalį . Tokia verslo logika yra pražūtinga“, – pabrėžė A.Sekmokas.

Tuo tarpu RST generalinis direktorius Arvydas Tarasevičius pastebėjo, kad įsigilinus ir išanalizavus problemas, reikia parengti taisykles, kurios aiškiai apibrėžtų, kaip elgtis vienu ar kitu atveju.

VST generalinis direktorius Aidas Ignatavičius teigė, kad bendrovė, spręsdama su sodininkų bendrijomis susijusius klausimus, nuolat siekia glaudaus bendradarbiavimo tiek su įvairiomis valstybės institucijomis, tiek ir su konkrečiomis sodininkų bendrijomis. „Tikimės, jog konstruktyvus bendradarbiavimas su Energetikos ministerija bei sodininkams atstovaujančių institucijų atstovais pagreitins sodininkų bendrijose įsisenėjusių problemų išsprendimą“, – sakė A.Ignatavičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką