Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senatvės pensijos nebus papildomai mažinamos

Vyresnioji karta
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vyresnioji karta
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad viešojoje erdvėje pasirodę pranešimai, jog senatvės pensijos nemažės tik pensininkams su sunkia negalia, gali klaidinti visuomenę, teigiama ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Atkreipiamas dėmesys, kad pensijos visiems kitiems pensijų gavėjams nebus kaip nors papildomai mažinamos, jos bus mokamos tokios pat, kaip iki šiol pagal Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą.

Priešingai, antradienį Seime buvo pritarta Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo pataisoms, kuriomis numatyta išimtis vienai senatvės pensininkų grupei – žmonėms, turintiems sunkią negalią. Šiai žmonių grupei pagal Laikinąjį įstatymą pensijos nebus perskaičiuojamos, kaip buvo iki šiol.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovo Rimanto Dagio siūlymu buvo patikslintos minėto įstatymo nuostatos, kurioms įsigaliojus nuo šių metų gruodžio 1 d. senatvės pensijos nebebus perskaičiuojamos tiems senatvės pensijų gavėjams, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.

Iki šiol neperskaičiuojamos buvo tik netekto darbingumo pensijos tiems negalią turintiems žmonėms, kurie gauna netekto darbingumo pensijas, skirtas netekus 75–100 proc. darbingumo (I gr. invalidumo pensijas). Tuo tarpu visiems senatvės pensijų gavėjams šios pensijos buvo perskaičiuojamos, jei jos didesnės nei 650 litų. 

Pagal dabar galiojančią tvarką senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems žmonėms yra nustatomas specialiųjų poreikių lygis, o darbingumas (invalidumas) nėra nustatomas. Todėl analogišką sunkų negalios lygį turintys senatvės pensininkai (kaip ir darbingo amžiaus neįgalieji) buvo nepatenkinti minėto įstatymo taikymu. Vadinasi, įsigaliojus minėtoms pataisoms senatvės pensijos nebebus perskaičiuojamos ir tiems žmonėms, kurie gauna šias pensijas ir jiems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką