Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Senjorė Monika savo bendraamžiams: grynuosius nešiotis pavojinga

Monika Smilgevičienė
Monika Smilgevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokytis niekada ne vėlu. Ypač sužinoti naujų gudrybių, kaip tvarkytis su savo pinigais. 72 metų Monika Smilgevičienė, dirbanti „Swedbank“ senjorų akademijoje, 15min.lt džiaugėsi – vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių ryžtasi naudotis internetine bankininkyste, taip atrasdami mokymosi džiaugsmą ir apsaugodami savo pinigus nuo trūnijimo kojinėse.

„Dirbu akademijoje nuo pat pradžių. Esu pati vyriausia konsultantė“, – džiaugiasi M.Smilgevičienė.

Senjorų akademijoje ji dirba nuo rugpjūčio pabaigos. Ji, kaip ir kiti 25 vyresnio amžiaus žmonės visoje Lietuvoje konsultuoja bendraamžius – moko atsiskaityti juos banko kortelėmis, aiškina internetinės bankininkystės privalumus, išmoko ir padeda sumokėti komunalinius mokesčius.

„Aš dirbu keturias valandas per dieną. Dirbu nuo 9 iki 13 val. Bet kartais pabūnu ir ilgiau. Pasitaiko tokių senjorų, kurie negali  ateiti laiku, nes, pavyzdžiui, turi su anūku ar anūke pabūti, pasiimti iš mokyklos ar darželio vaikaičius. Tuomet aš juos pavaduoju“, – pasakojo senjorė.

Per kelis darbo mėnesius savo klientus ji išskyrė į dvi grupeles. Pirmoji – pradedantieji. Jie pasiima banko korteles ir M.Smilgevičienė moko juos, kaip saugiai atsiskaityti jomis įvairiose prekyvietėse. Antroji senjorų grupė – pažengusieji. Jie, pasekę savo vaikų, anūkų ir kitų senjorų pavyzdžiu, patys ryžtasi operacijas atlikti internetu.

„Jie pasirašo internetinės bankininkystes sutartį, mes atsidarome puslapį ir pirmus žingsnius parodau – kaip prisijungti, kaip mokėti už komunalines paslaugas. Visokių tokių gyvenimiškų klausimėlių jie turi. Įdomu senjorams“ – pasakojo moteris.

Pasak jos, mokytis nori ir jaunesni: „Ateina ne tik senjorai. Deja, yra ir jaunesnių. Nepaklausi jų amžiaus, bet atrodo jaunesni nei 60 metų – sunkiai ir jie tvarkosi, džiaugiasi, kad mes jiems su kantrybe aiškiname. Išmokę mielai imasi naudotis. Bet turėkime omenyje žmonių amžių – vieno karto kartais jiems neužtenka.  Tie, kurie rimtai tuo užsiima, ateina po kelis kartus. Ir su mielu noru. Buvo tokių atvejų, kurie ateidavo net su savo kompiuteriu ir prašydavo parodyti, kaip dirbti būtent su tuo kompiuteriu“, – sakė M.Smilgevičienė.

Senjorams ji pataria grynaisiais atsiskaitinėti kuo mažiau – juos nešiotis esą pavojinga, ir siūlo paklausti patarimų kitų senjorų. Mat matant gyvą pavyzdį, nesunku patikėti ir savo sėkme.

„Swedbank“ duomenimis, Lietuvoje senjorai kortele apmoka tik 8 proc. savo išlaidų. Estijoje šis skaičius siekia net 38 proc.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką