TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Senų automobilinių filtrų tvarkymą servisams kompensuos gamintojai-importuotojai

Senų automobilių filtrai
Bendrovės nuotr. / Senų automobilių filtrai
Šaltinis: 15min
0
A A

Su pavojingų atliekų tvarkymo bendrove „Žalvaris“ dirbantiems autoservisams nuo šiol nekainuos oro, tepalo ir kuro filtrų surinkimas ir sutvarkymas. Šių filtrų sutvarkymą kompensuoja tokių automobilinių prekių gamintojai – importuotojai.

Didžiausia dalis naftos produktais užterštų atliekų į pavojingų ir nepavojingų atliekų surinkimo ir tvarkymo įmones patenka iš autoservisų. Vidutinio dydžio servisui, kurio veikloje per metus susidaro iki 3t pavojingų atliekų, kasmet atliekų tvarkymas kainuoja apie 3-5 tūkst. Lt.

Filtrų atliekas „Žalvaris“ surinks nemokamai

Atliekų surinkimo ir tvarkymo kaštus, kuriuos patirdavo atliekų tvarkymo įmonė „Žalvaris“, nuo šiol kompensuos Lietuvoje veikiantys filtrų gamintojai-importuotojai. Iki šiol autoservisams reikėjo mokėti kiek daugiau nei vieną litą už kg.

„Šią galimybę servisams galime pasiūlyti dėl glaudaus bendradarbiavimo su didžiausiais kuro, oro ir tepalo filtrų importuotojais. Dirbame su beveik 200 gamintojų-importuotojų, kurie yra ir pagrindiniai visų autoservisų tiekėjai”, – sako UAB „Žalvaris“ Komercijos direktorius Sigitas Ašmonas. – Būtent dėl glaudžios partnerystės ir mūsų efektyvios atliekų surinkimo sistemos gamintojai-importuotojai automobilius remontuojantiems servisams gali iškart garantuoti nemokamą filtrų atliekų tvarkymą.“

Didėja surenkamų atliekų kiekiai

Dalies pavojingų atliekų nemokamas surinkimas ir tvarkymas automobilių servisams dar labiau padės atsitiesti po ekonominės krizės pasekmių. Per sunkmetį kiek sumažėję automobilių remonto srautai praėjusiais metais vėl ėmė didėti. Tai įrodo ir augantis surenkamų automobilinių atliekų kiekis.

Per praėjusius metus UAB „Žalvaris“ surinko apie 30 proc. daugiau atliekų nei 2009m. 2010 m. surinkta ir sutvarkyta daugiau nei 6.500 t atliekų, iš jų – apie 80 proc.vien pavojingų atliekų. Vien naudotos alyvos atliekų surinkta per 70 proc., oro filtrų – per 20 proc., akumuliatorių – beveik 15 proc. daugiau.

Augantys atliekų kiekiai, nuolat besiplečiantis klientų ratas, 7 regioninių filialų tinklas ir profesionalus klientų aptarnavimas – šie efektyvios veiklos kriterijai nulemia gamintojų-importuotojų pasirinkimą dirbti su atliekų tvarkymo bendrove „Žalvaris“.

Trišalis bendradarbiavimas naudingas visiems

UAB „Eoltas“ vykdančiojo direktoriaus Tomo Skėrio tvirtinimu, vykdant tokį trišalį bendradarbiavimą, gaunama akivaizdi nauda: bendrovės įvykdo atliekų tvarkymo užduotis, partneriai – nemokamai priduoda atliekas jų susidarymo vietoje, o visuomenė - gali džiaugtis neteršiama aplinka.

Toks bendradarbiavimas itin pasiteisino surenkant alyvų atliekas, kur šių atliekų tvarkymą jau nuo metų pradžios didžiąją dalimi kompensuoja alyvų importuotojai. UAB „Eoltas“ vykdančiojo direktoriaus Tomo Skėrio tvirtinimu, jiems patogus atliekų tvarkymo bendrovės platus surinkimo tinklas, operatyvus ir individualus aptarnavimas.

Autoservisai tinkamai tvarkyti pavojingas, automobilių remonto metu susidarančias, atliekas privalo pagal LR teisės aktuose (Atliekų tvarkymo taisyklėse ir kt.) numatytus reikalavimus. Pagal taisykles, įmonės privalo rūšiuoti, saugoti, supakuoti vežimui pavojingas atliekas taip, kad jos nekeltų pavojaus žmonių sveikatai ir aplinkai. Šias atliekas privalu perduoti atliekas tvarkančioms įmonėms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką