Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 28d. 13:04

SEPA svetainė pristato Bendros mokėjimų eurais erdvės naujoves

Eurai
123rf nuotr. / Eurai

Bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA) projektą pristatanti nauja svetainė (www.sepa.lt) siekia padėti Lietuvos įmonėms, viešajam sektoriui ir gyventojams pasirengti naujovėms ir jomis pasinaudoti, kai per artimiausius kelerius metus tarp nacionalinių ir tarptautinių elektroninių mokėjimų eurais Europos Sąjungoje neliks skirtumų.

„Lietuvos bankas kartu su Lietuvos bankų asociacija, siekdami plačiau informuoti mokėjimo paslaugų vartotojus apie numatomus pakeitimus elektroninių mokėjimų srityje, sukūrė interneto svetainę. Euro zonos šalių patirtis rodo, kad šiame projekte be techninių sprendimų, kuriuos reikia įgyvendinti, labai svarbus SEPA projekto žinomumo didinimas, padedantis rinkos dalyviams laiku pasirengti permainoms ir sėkmingai naudotis jų privalumais“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys ir Lietuvos SEPA koordinavimo komiteto pirmininkas Marius Jurgilas.

Šiuo metu SEPA erdvė apima 34 valstybes, tarp kurių yra ir Lietuva. SEPA projekto tikslas – integruotoje rinkoje kredito pervedimus eurais ir tiesioginio debeto operacijas eurais vykdyti pagal tokias pačias mokėjimo schemas, taikant vienodas pagrindines sąlygas, teises ir įsipareigojimus. Tuo siekiama mokėjimų rinkoje užtikrinti aukštesnį paslaugų lygį, didesnę konkurenciją, efektyvesnius produktus ir pigesnius būdus mokėjimams atlikti, sudaryti sąlygas inovacijoms bei naujoms paslaugoms.

Aštuoniolikoje euro zonos valstybių nustatytas terminas mokėjimo paslaugų teikėjams ir vartotojams pereiti prie SEPA reikalavimų – iki 2014 m. vasario 1 d., tačiau mokėjimo paslaugų teikėjai gali nustatyti papildomą pereinamąjį šešių mėnesių laikotarpį (iki 2014 m. rugpjūčio 1 d.).

Atsižvelgiant į Lietuvos siekį įsivesti eurą 2015 m. pradžioje, SEPA reikalavimai Lietuvoje turėtų įsigalioti ne vėliau kaip 2016 m. sausio 1 d. Kitose ne euro zonos valstybėse SEPA reikalavimai turės būti įgyvendinti ne vėliau kaip iki 2016 m. spalio 31 d.

Lietuvos SEPA interneto svetainėje skelbiama informacija apie SEPA projektą svarbi tiek įmonėms ir viešajam sektoriui, tiek gyventojams. Čia galima rasti atsakymus į mokėjimo paslaugų vartotojams kylančius klausimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką