Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 10, 08:29

Septyni iš 10 britų priversti keisti gyvenimo būdą, kad galėtų susimokėti už būstą

Bendra suma, kas mėnesį mokama už būsto nuomą Didžiojoje Britanijoje, jau siekia beveik 3,6 mlrd. svarų, rodo tyrimų įmonės „Experian“ atliktas tyrimas.
Londonas
Londonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Būsto nuomininkai už nuomą kas mėnesį sumoka po vidutiniškai 695 svarus, kartu bandydami sutaupyti pradiniam įnašui, kad galėtų gauti būsto paskolą ir įsigyti nuosavą būstą.

Oficialiais vyriausybės duomenimis, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje būstą nuomojasi 5,174 mln. žmonių.

Oficialiais vyriausybės duomenimis, šiuo metu Didžiojoje Britanijoje būstą nuomojasi 5,174 mln. žmonių.

„Experian“ atlikta nuomininkų apklausa parodė, kad septyni iš dešimties britų (71 proc.) dėl didelių nuomos mokesčių priversti keisti įprastą gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, 60 proc. tenka atsisakyti atostogų ir pramogų, kad galėtų susimokėti už būstą.

Dauguma respondentų taip pat nerimauja dėl galimo nuomos brangimo. Trys ketvirtadaliai (74 proc.) apklaustųjų sako, jog šiuo metu dar sugeba sudurti galą su galu, tačiau tuo atveju, jeigu išlaidos nuomai padidės, jiems kils sunkumų. Maždaug 9 proc. jau buvo priversti persikelti į pigiau nuomojamą būstą.

Britams vis sunkiau vienu metu mokėti būsto nuomos mokesčius ir taupyti pinigus pradiniam hipotekos įnašui. Pasak 74 proc. respondentų, jiems nepavyksta sutaupyti tiek pinigų arba sukaupti reikiamos sumos taip greitai, kaip norėtųsi.

Britams vis sunkiau vienu metu mokėti būsto nuomos mokesčius ir taupyti pinigus pradiniam hipotekos įnašui.

Du trečdaliai apklaustųjų (66 proc.) nuomą laiko pinigų švaistymu, tačiau neturi kito pasirinkimo. Maždaug tokia pat dalis apklaustųjų buvo priversti nemažą dalį savo santaupų išleisti dar prieš išsinuomodami būstą – 63 proc. tyrimo dalyvių savo santaupas panaudojo, kad įneštų nuomos užstatą, o dar 25 proc. šiam tikslui teko skolintis.

Būsto nuomai tenka nemaža pajamų dalis. Pavyzdžiui, 13 proc. nuomai išleidžia daugiau kaip pusę per mėnesį uždirbamos sumos.

Vidutinė būsto nuomos kaina Londono priemiesčiuose siekia 1,25 tūkst. svarų ir yra didžiausia Didžiojoje Britanijoje, nurodoma „Experian“ pranešime. Mažiausios kainos – Šiaurės Airijoje (450 svarų).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką