Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 8d. 10:11 , atnaujinta: 2011 gruodžio 8d. 10:44

Šeštadienį mitinguos šimtai taupyti nebenorinčių lietuvių

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. /

Lietuvos profesinės sąjungos šeštadienį rengia mitingą ketindamos garsiai pareikšti savo nepasitenkinimą valdžios taupymo planais ir reikalaudamos geresnio gyvenimo kitąmet. Prie profsąjungų ketina prisijungti ir pensininkai, jauni žmonės, esą nebegalintys pragyventi iš savo dabartinių pajamų.

„Vyriausybė nereaguoja į profesinių sąjungų pasiūlymus, kaip gerinti skurdžiai gyvenančių žmonių padėtį“, – sakė Algirdas Kvedaravičius, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojas.

Šeštadienio vidurdienį profesinės sąjungos ketina susirinkti prie Seimo ir žygiuoti Vyriausybės link, kur ir ketina pareikšti savo reikalavimus. Profsąjungos nori, kad nuo kitų metų pradžios minimali alga kiltų iki tūkstančio litų per mėnesį, būtų įvesti progresiniai mokesčiai, didinama biudžetininkų bazinė alga, skatinamas užimtumas, gražinti vadinamieji vaiko pinigai mažas pajamas gaunančioms šeimoms, mažinamos maisto kainos ir komunaliniai mokesčiai ir pan.

Arvydas Dambrauskas, Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas, sakė, kad pastarųjų kelerių metų Vyriausybės „nekalbėjimo politika“ verčia žmonės burtis į profsąjungas, tokia politika esą veda Lietuvą žmonių ir valdžios konfrontacijos link.

„Jaučiu didelę įtampą, kuri baigsis ne kažkokiu šeštadieniniu mitingu, bet jis turės tęstinumą. Mūsų profesinė sąjunga per trejus metus išaugo devynis kartus. Kažkada premjerą įvardijau mūsų profsąjungos krikštatėviu“, – sakė A.Dambrauskas.

„Jeigu jie nesupranta, reikalinga jėgos pozicija, kitos mes neturime“, – sakė Aleksas Bružas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas. Kaip Vyriausybei sutaupyti kitąmet, A.Bružas nepasiūlė, tai esąs ministro pirmininko reikalas.

„Mitingas ne politinis, nes nereikalausim Vyriausybės atsistatydinti, bet už mitingo dalyvius aš atsakyti negaliu, gal jie to ir pareikalaus“, – pridūrė A.Kvedaravičius. Nepatenkintieji taupymo planais atvyks ir iš kitų Lietuvos miestų – Druskininkų, Visagino, Kauno ir t.t.

Mitingas esą bus labai rimtas signalas, kad reikia kitaip valdyti valstybę, žiūrėti, ne koks bus deficitas kitąmet, o ar paprastas žmogus gali pragyventi iš savo pajamų.

Mitinge dalyvaus profsąjungos, pensininkai, vairuotojai, jaunimas. Planuojama, kad susirinks bent du tūkstančiai žmonių.

„Vyriausybė nesupranta, kas yra makroekonomika ir kaip reikia tvarkyti Lietuvos ekonomiką. Iš tų 29 mlrd. Lt daug skiriama investicijoms, kokioms, mums nesakoma. (...) Vyriausybė išskirsto šituos pinigus atskiroms kunigaikštystėms – ministerijoms, jie skiria pinigus sau ir nekuria naujų darbo vietų. Mūsų siūlymas tvarkyti makroekonominiu principu valstybės reikalus, o ne išskaidyti tuos pinigus po atskirus UAB'us, kurie yra korupcijos židiniai“, – sakė A.Kvedaravičius.

Tuo metu Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas A.Dambrauskas buvo konkretesnis ir sakė, kad, pavyzdžiui, minimalios mėnesinės algos didinimas tik didintų įplaukas į biudžetą, reikėtų vykdyti daugiau investicinių projektų, sutvarkyti viešuosius pirkimus ir pan.

„Vardint galiu tikrai daug. Rezervų yra“, – sakė A.Dambrauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką