Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 30d. 16:31

Šiaulių bankui – 880 tūkstančių eurų bauda ir įpareigojimas pašalinti pažeidimus

Šiaulių bankas
Šiaulių banko nuotr. / Šiaulių bankas

Lietuvos banko (LB) valdyba, išnagrinėjusi Šiaulių banko inspektavimo ataskaitos išvadas, skyrė 880 tūkst. Eur baudą ir įpareigojo banką pašalinti nustatytus pažeidimus ir trūkumus.

Inspektavimo metu buvo nustatyta, kad tikrinamu laikotarpiu bankas netinkamai vertino pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas, susijusias su jo veikla, taip pat nebuvo įdiegęs tinkamo klientų rizikos vertinimo metodo.

Nustatyta atvejų, kai bankas netinkamai nustatė kliento naudos gavėjo tapatybę, neužtikrino pakankamos kliento pažinimo informacijos, kuri atskleistų kliento dalykinių santykių tikslą ir pobūdį, surinkimo, neturėjo įdiegęs tinkamų procedūrų, kurios padėtų nustatyti, ar klientas nėra politiškai pažeidžiamas asmuo, neužtikrino tinkamo nuolatinės klientų mokėjimo operacijų stebėsenos proceso įgyvendinimo, mokymų darbuotojams organizavimo.

„Skirta bauda neturės neigiamos įtakos tvariam Banko veiklos tęstinumui, o dauguma identifikuotų pažeidimų ir trūkumų buvo pašalinta dar iki inspektavimo rezultatų svarstymo LB valdyboje“, – skelbia Šiaulių bankas.

Šiaulių bankas nėra nustatęs atvejų, kai dėl LB patikrinimo ataskaitoje nustatytų pažeidimų ir trūkumų būtų pasinaudota Šiaulių banku pinigų plovimo ir teroristų finansavimo (PPTF) tikslais.

„Pinigų plovimo prevencijai teikiame prioritetinį dėmesį – esame vienas iš Lietuvos bankų, kuris pats kūrė Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemas, tobulino jas atsižvelgęs į besikeičiančius reikalavimus. Vertiname Lietuvos banko pateiktus pastebėjimus ir rekomendacijas procesų gerinimui. Daugumą trūkumų buvome pašalinę iki inspektavimo pradžios, dalį pašalinome inspektavimo išvadų rengimo metu“, – teigė Šiaulių banko Administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką