Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų netenkančiame Šiaulių universitete bruzda dėstytojai – algos vėluoja du mėnesius

Šiaulių universitetas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Šiaulių universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių universiteto dėstytojai anoniminiame laiške skundėsi, kad yra verčiami eiti neapmokamų atostogų, jų atlyginimai vėluoja. „Kaip ir pernai, išeiname atostogų negavę atostoginių pinigų. Jei labai reikia varganų pinigėlių reikia rašyti prašymą, kuriame nurodyti labai svarbią priežastį, kam mums reikia uždirbtos algos dalies“, skundžiasi ŠU dėstytojai. Tačiau prorektoriaus Juozas Pabrėžos nuomone, situacija nėra tokia dramatiška. Kaip yra iš tikrųjų?

Altlyginimai vėluoja

Keletas dėstytojų, kurie nepasirašė anoniminio rašto, 15min.lt patvirtino – atlyginimai iš tiesų vėluoja porą mėnesių, tačiau šiuo metu mokami reguliariai. Dėstytojai teigia, kad apie atostoginių išmokėjimą dalimis jie buvo informuoti.

Atlyginimai iš tiesų vėluoja porą mėnesių, tačiau šiuo metu mokami reguliariai. 

„Nelabai norėčiau pateisinti savo kolegas. Galėjo būti, kad jie nebuvo įspėti apie universiteto vadovybės žingsnius. Visa taupymo strategija ir planas buvo pateikti diskusijoms metų pradžioje.

Galėjo būti taip, kad kuri nors katedra neinformavo savo darbuotojų. Gali būti, kad ne visi padaliniai tarpusavyje sutaria.

Mano nuomone, pešdamiesi tik pralaimėsime konkurencinę kovą su kitais universitetais“, – kalbėjo jau daugiau kaip dvidešimt metų universitete dirbantis dėstytojas.

Prorektorius norėtų daugiau dėmesio ir lėšų

Prorektorius Juozas Pabrėža nevadina situacijos nei  tragiška, nei dramatiška: „Tiesą sakant, šiemet universiteto finansinė situacija geresnė nei buvo pernai. Džiugu, kad pradėjome tikslinio finansavimo vietų programą, apie kurią buvo daug kalbama, tačiau mažai daroma. Tokių vietų turime 54. Tai reiškia, kad valstybė finansuoja šias vietas, o darbdaviai – laukia studentų su darbo pasiūlymu ir praktiniais apmokymais. Regioniniams universitetams reikėtų tokių vietų dar daugiau.“

Vadimo Simutkino nuotr./Juozas Pabrėža
Vadimo Simutkino nuotr./Juozas Pabrėža

 J.Pabrėža pabrėžė, kad šiemet į magistrantūrą priimta studijuoti 350 studentų. Tai šiek tiek daugiau, nei pernai. Tačiau bakalauro studijas pasirinkusių studentų sumažėjo.

„Antros mokslinės pakopos priėmimas yra sėkmingesnis negu bakalaurų. Taip įvyko dėl to, kad mes priėmimą vykdome savarankiškai, o ne pagal krepšelio politiką“, – sakė prorektorius.

Randa išskirtinumų

J.Pabrėža tvirtina, kad Šiaulių universitetas privalo išlikti, nes turi visų šešių pagrindinių sričių 25 studijų programas. „Tai rodo, kad esame tikras klasikinis universitetas. Tai mūsų iššūkis ir įsipareigojimas. Turime jį išlaikyti universitetą dėl antrojo privalumo mūsų privalumo – turime regioną ir misiją jam tarnauti.

Esame tikras klasikinis universitetas.

Kuo išskirtinis Šiaulių universitetas, palyginti jį su kitų miestų Alma mater? Studijų prorektorius pabrėžia, kad specialiosios pedagogikos programa Šiauliuose yra unikali: „Mes vieninteliai Lietuvoje turime tokią specialiosios pedagogikos bazę ir atliekame mokslinius tyrimus.“

Jis taip pat paminėjo Humanitarinį fakultetą, kuriame patyrę profesoriai rengia lituanistus. Menų fakultetas garsėja tapybos ir muzikos srityje, tačiau yra išskirtinis grafikos mėgėjams ir profesionalams.

Tuomet kodėl universitete yra nepatenkintų dėstytojų?

„Normalu, kad mažėja dėstytojų. Juk ir studentų turime perpus mažiau nei prieš dešimtmetį. Kadaise buvo 11 tūkstančių. Natūralu, kad dalis yra nepatenkinti savo uždarbiu dėl sumažėjusio darbo krūvio. Atostoginius išmokame dalimis. Taip universitetui lengviau valdyti finansinę situaciją.

Niekas iš universiteto dėstytojų nevaro, tačiau jie žino, kad, pasibaigus kadencijai, sutartis gali būti ir nepratęsta“,  – tvirtino studijų prorektorius Juozas Pabrėža.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką