Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 13:39

Šiaurės ir Baltijos šalys sutarė dalytis informacija apie pinigų plovimo grėsmes

„Swedbank“ skyrius Stokholme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Swedbank“ skyrius Stokholme

Siekdamos kovoti su finansiniais nusikaltimais, aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių finansų reguliavimo institucijos sutarė dalytis daugiau informacijos apie pinigų plovimo grėsmes, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.

Reguliuotojai pareiškė planuojantys parengti koordinuotą procesą, kaip tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos ir Švedijos bus dalijamasi atitinkama informacija.

Šiuo metu rengiamas oficialaus susitarimo projektas, antradienį pranešė leidinys.

Tokios priemonės Šiaurės ir Baltijos šalių finansų reguliuotojai ėmėsi po pinigų plovimo skandalų, kurių sūkuryje atsidūrė regione veikiantys stambūs bankai.

Šie skandalai kredito reitingų agentūras paskatino peržiūrėti finansų įstaigų reitingus, o bankus privertė pertvarkyti savo vadovybę.

Į skandalus pateko, be kita ko, „Danske Bank“, „Swedbank“ ir jų padaliniai Baltijos šalyse. Žiniasklaidoje pranešama, jog per šiuos bankus galėjo būti pervesti įtartini šimtai milijardų JAV dolerių, kurie siejami su šaltiniais Rusijoje.

„Viena svarbiausių priemonių stiprinant pinigų plovimo prevenciją visame regione yra glaudesnis tarpvalstybinis priežiūros institucijų bendradarbiavimas“, – pranešime, kuris buvo pridėtas prie praėjusią savaitę paviešintos informacijos apie susitarimą, pareiškė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Apie tai, kokio pobūdžio informacija planuoja keistis reguliavimo institucijos ar kada bus pasirašytas oficialus susitarimas, išsamiau nebuvo pranešta, rašo „The Wall Street Journal“.

„Swedbank“, „Danske Bank“ ir reguliavimo institucijų atstovai neatsakė į leidinio prašymus pateikti komentarus.

Šiaurės šalių finansų reguliuotojai jau seniai tarpusavyje dalijasi informacija, sako Monique Melis, konsultacijų bendrovės „Duff & Phelps“ vykdančioji direktorė, atsakinga už konsultavimą atitikties reikalavimams ir reguliavimo klausimais.

Siekis į dalijimosi informacija veiklą įtraukti ir Baltijos šalių reguliuotojus parodo nerimą dėl operacijų, susijusių su Rusija, pažymėjo ji.

Dėl „Danske Bank“ ir „Swedbank“ pastaruoju metu kilę skandalai Šiaurės šalių reguliuotojus paskatino užimti griežtesnę poziciją kovos su pinigų plovimu klausimais, pareiškė M.Melis.

„Jie kaip ir išlaviravo per paskutinę bankų krizę ir dabar tai yra bene svarbiausias klausimas“, – pažymėjo ji.

Aktyviau dalytis finansine informacija vis labiau stengiamasi visame pasaulyje, rašo „The Wall Street Journal“.

Pavyzdžiui, jėgas suvienijo keli iš didžiausių JAV bankų, kurie siekia dalytis duomenimis, kaip antai galbūt įtartinų sąskaitų turėtojų vardais ir finansinių operacijų datomis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:45
24:54
57:15

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką