2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Šiaurės šalių bankai vėl didins veiklos apimtis Baltijos šalyse

Šiaurės šalių bankai, per krizę traukęsi iš Baltijos šalių, 2011-aisiais jau gali didinti veiklos apimtis šiame regione ir pelnytis iš šių šalių atsigavimo, teigia tarptautinių reitingų agentūrų „Moody“ ir „Standard & Poor's“ analitikai.
„Swedbank“
„Swedbank“ / Alvydo Opulskio / 15min nuotr.

Pasak jų, Šiaurės šalių bankai yra kur kas geresnės būklės nei daugelis kitų Europos bankų, mat nuo seno jie sukaupę didesnes kapitalo atsargas ir santykinai mažai veikia problemų kamuojamose euro zonos šalyse (išimtis – „Danske“ banko padalinys Airijoje). O tai – veiksnys, skatinantis grįžti į Baltijos šalis, rašo „Verslo žinios“.

„Blogų paskolų mažėjimas neabejotinai bus teigiamas veiksnys Baltijos šalių regionui kitais metais, todėl daugelis Šiaurės šalių bankų kitąmet ryšis aktyviau dirbti šiame regione“, – teigė „Standard & Poor's“ atstovas Seanas Potteras.

SEB, „Swedbank“, „Nordea“, „Danske Bank“, „DnB NORD“ – visi šie bankai prognozuoja, kad Lietuvos, Estijos ir Latvijos ekonomikos kitąmet augs.

„Nors mes vis dar nerimaujame dėl Baltijos šalių, nerimas yra kur kas mažesnis“, – sakė „Moody's“ analitikė Janne Thomsen.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką