Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siekdamas pasisavinti „paramą“ vyriškis organizavo nelegalią loteriją, kurios laimėtojui žadėjo butą Vilniuje

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriškis internete organizavo nelegalią loteriją, kurioje neva galima laimėti butą sostinėje, taip siekdamas, kad gyventojai jo įkurtai viešajai įstaigai pervestų iki 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramos.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) pradėjo tyrimą dėl interneto svetainėje nelegaliai vykdytos loterijos. Nustatyta, jog interneto puslapyje gyventojams siūloma paremti Vilniuje registruotą viešąją įstaigą skiriant iki 2 proc. sumokėto pajamų mokesčio ir dalyvauti žaidime, kurio pagrindinis prizas yra butas sostinėje. Licencijos organizuoti tokią loteriją viešoji įstaiga neturėjo, todėl jos vadovui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už vertimąsi neteisėta komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla ir gresia bauda nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst. litų bei gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimas.

„Norintys dalyvauti žaidime gyventojai, kaip skelbiama svetainėje, turi skirti minėtai viešajai įstaigai 1-2 proc. praėjusiais metais valstybei sumokėto pajamų mokesčio pateikiant prašymą VMI, tuomet registruotis svetainėje ir gauti bilieto numerį. Minimali galima pervesti paramos suma – 27,64 lito, o žaidimo finalas su tiesiogine transliacija numatytas gruodžio viduryje. Nelegalaus žaidimo vykdytojas skelbė, jog žaidimas bus įvykęs tuo atveju, jei bus užregistruota ne mažiau kaip 25 tūkst. bilietų. Kitu atveju žadėjo žaidimą perkelti į kitus metus“, – pasakoja Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas.

Nustatyta, jog interneto puslapyje gyventojams siūloma paremti Vilniuje registruotą viešąją įstaigą skiriant iki 2 proc. sumokėto pajamų mokesčio ir dalyvauti žaidime, kurio pagrindinis prizas yra butas sostinėje.

Patikrinimo metu nustatyta, kad pirmieji gyventojai, patikėję pažadais, viešajai įstaigai skyrė paramą. Šių lėšų pervedimas minėtajai viešajai įstaigai sustabdytas, teigiama pranešime spaudai.

„Rekomenduojame gyventojams prašymus pervesti paramą vienam ar kitam paramos gavėjui teikti elektroniniu būdu, nes tuomet jie bet kada gali juos patikslinti. Visuomet galioja paskutinis pateiktas prašymas, todėl minėtąją viešąją įstaigą parėmę gyventojai gali tiesiog pateikti naujus prašymus VMI“, – aiškina M. Almantas.

VMI primena, jog iki gegužės 4 d. galima užpildyti prašymus pervesti iki 2 proc. nuo 2008 m. sumokėtos gyventojų pajamų mokesčio sumos paramai. Paprasčiausia tai padaryti naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistema, nes taip mokesčių mokėtojai išsaugo konfidencialumą, parama skiriama laisva valia, o sistemoje gyventojas informuojamas, ar parama pasiekė gavėją.

Šiuo metu taip pat vyksta aktyvus 2008 m. gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas. VMI atkreipia dėmesį, kad iki gegužės 4 d. pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje ir jų šeimos nariai. Šie asmenys turi pateikti metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją. Deklaracijas taip pat privalo pateikti ir individualiai dirbantys gyventojai, t.y. kurie VMI užsiregistravo kaip vykdantys arba vykdę individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir gavo pajamų, kai kurie kiti mokesčių mokėtojai. Iki gegužės 4 d. deklaracijas mokesčių administratoriui apie praėjusiais metais gautas pajamas ir patirtas išlaidas turi pateikti ir gyventojai, norintys susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už įsigytą kompiuterį su programine įranga ar interneto prieiga, įmokas sumokėtas už studijas, paskolą būstui įsigyti, gyvybės draudimo, pensijų fondų ir kt. įmokas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką