Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 7d. 15:13

Siekiama nustatyti efektyvesnį ir išsamesnį teisinį reguliavimą obligacijų savininkams

Biuras
123rf.com nuotr. / Biuras
Šiandien Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos parengtiems įstatymų projektams, kuriais siekiama išsamiau sureguliuoti bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo mechanizmą, kad bendrovės tinkamai įvykdytų savo įsipareigojimus obligacijų savininkams.

Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad įstatymo nustatytais atvejais akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės iki obligacijų platinimo turi sudaryti civilinę (paslaugų) sutartį su obligacijų savininkų patikėtiniu. Akcinės bendrovės tokią sutartį su obligacijų savininkų patikėtiniu turės sudaryti, išleisdamos viešai platinamas obligacijas, o šio reikalavimo išimtys būtų taikomos tam tikrais Vertybinių popierių įstatymo nustatytais atvejais, kai išleidžiant obligacijas neprivaloma parengti prospekto. Be to, akcinės bendrovės ir uždarosios akcinės bendrovės šią sutartį sudarys ir tada, kai bendrovės organas, priėmęs sprendimą išleisti obligacijų emisiją, nuspręs taikyti šio įstatymo nuostatas.

Obligacijų savininkų patikėtiniu galėtų būti skiriamas vertybinių popierių viešosios apyvartos tarpininkas – finansų maklerio įmonė ar kredito įstaiga, turinti teisę teikti investicines paslaugas, taip pat advokatai. Obligacijų savininkų patikėtinis atstovautų obligacijų savininkams, veiktų jų naudai ir gintų jų interesus santykiuose su bendrove ir trečiaisiais asmenimis.

Obligacijų savininkų patikėtinis atstovautų obligacijų savininkams, veiktų jų naudai ir gintų jų interesus santykiuose su bendrove ir trečiaisiais asmenimis.

Įstatymo projekte taip pat siūloma įtvirtinti esmines obligacijų savininkų patikėtinio, obligacijų savininkų ir bendrovės, išleidusios obligacijų emisiją, teises ir pareigas, obligacijų savininkų susirinkimą, jo kompetenciją, sušaukimo ir sprendimų priėmimo tvarką.

Akcinių bendrovių įstatymo projekte ir Advokatūros įstatymo projekte siekiama patikslinti esamą teisinį reguliavimą atsižvelgiant į teikiamo Akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų savininkų interesų gynimo įstatymo projekto nuostatas.

Siekiant spręsti praktikoje kylančius klausimus dėl uždarųjų akcinių bendrovių obligacijų emisijų, Akcinių bendrovių įstatyme siekiama nustatyti, koks obligacijų siūlymas nebus laikomas viešu siūlymu – uždarosios akcinės bendrovės obligacijų siūlymas tos bendrovės akcininkams, kreditoriams ir darbuotojams nebus laikomas vertybinių popierių viešu siūlymu.

Įstatymų projektai parengti numatant, kad obligacijų emisijų skaičius išaugs, todėl svarbu užtikrinti tinkamą obligacijų savininkų interesų apsaugą, ypač kai tokias obligacijas galėtų įsigyti gyventojai, t. y. neprofesionalūs investuotojai, kuriems dėl žinių ir patirties stokos būtų itin sudėtinga patiems ginti savo teises.

Įstatymų projektai dar bus svarstomi Seime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką