Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2010 gruodžio 22d. 11:45

Šilalėje išdygs pirmasis šalyje „Siemens“ vėjo jėgainių parkas

jegaines
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Vėjo jėgainės

Antradienį technologijų ir inovacijų bendrovė „Siemens“ ir alternatyvios energijos projektų plėtros įmonių grupe „4energia“ pasirašė sutartį, pagal kurią Lietuvoje bus įrengtas naujas vėjo jėgainių parkas.

Šilalės rajone statomame parke veiks 6 „Siemens“ vėjo jėgainės, kurių gaminamos elektros energijos pakaktų aptarnauti visus tokio miesto kaip Mažeikiai ar Jonava gyventojus.

Šilalės vėjo jėgainių parke bus įrengtos 6 vėjo turbinos SWT-2.3-101, kurias planuojama pradėti eksploatuoti iki 2011 metų pabaigos. Vėjų jėgainių parkas per metus galės sugeneruoti daugiau nei 40 tūkst. MWh elektros energijos. Tokį kiekį per tą patį laikotarpį suvartoja apie 30-40 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Jėgainių parkas Šilalėje yra pirmasis „Siemens“ vykdomas užsakymas Lietuvos vėjo energijos sektoriuje. „Labai džiaugiamės galėdami mūsų šalyje pritaikyti ir eksploatuoti pasaulinio lygio „žaliąsias“ technologijas, veikiančias visoje Europoje. Tokios pačios turbinos, kurias įrengsime Šilalėje yra eksploatuojamos Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Lenkijoje ir kitose Vakarų šalyse“, - sakė „Siemens“ energijos gamybos padalinio direktorius Mindaugas Žilinskas.

Šilalės jėgainių parką plėtojanti bendrovių grupė „4energia“ yra didžiausia Baltijos šalyse vėjo energijos projektų vykdytoja. Trijose šalyse jau veikia devyni „4energia“ įmonių valdomi vėjo jėgainių parkai, dar devyni parkai, tarp jų ir Šilalės, yra ruošiami arba montuojami.

„Esame įsitikinę, kad atsinaujinanti energija, taip pat ir vėjo, atliks svarbų vaidmenį Lietuvos ateities energetikoje, o parkas Šilalėje yra jau trečiasis mūsų vykdomas projektas šalyje“, –sakė bendrovės „4energia“, valdančios Šilalės vėjo jėgainių parką, direktorius Tadas Navickas.

Pasak „Siemens“ atstovo M. Žilinsko, Šilalės parke planuojamų įrengti „Siemens“ vėjo jėgainių modelis yra geriausiai pritaikytas Lietuvos oro sąlygoms – nuosaikiems vėjo gūsiams. Patikimumu pasižyminčios turbinos sparnai yra pagaminti iš stiklo pluoštu sutvirtintos epoksidinės dervos, o rotoriaus diametras siekia 101 metrą. Šios turbinos pradeda generuoti energiją vėjui pasiekus 3-4 m/s greitį, o optimaliausias vėjo greitis jėgainės veikimui yra 12-13 m/s. „Siemens“ vėjo jėgainių priežiūra ir valdymas atliekamas per WebWPS aplinką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką