15min be reklamos
2022 01 03, 12:09

Singapūro ekonomika 2021 metais augo 7,2 proc.

Singapūro ekonomika pernai augo 7,2 proc., atsigaudama po koronaviruso pandemijos sukelto didžiausio nuosmukio nuo nepriklausomybės paskelbimo, parodė pirmadienį paskelbti vyriausybės duomenys.
Singapūras
Singapūras / 123rf.com nuotr.

2020 metais Singapūras fiksavo prasčiausius ekonominius rodiklius, kai sustojo verslas ir užsivėrė tarptautinės sienos.

Vyriausybė iš pradžių taikė griežtas judėjimo ir susibūrimų ribojimo priemones, tačiau vėliau perėjo prie gyvenimo su virusu politikos, kai dauguma gyventojų visiškai paskiepijo.

Sekmadienį Singapūre užregistruotų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius pasiekė 280 290, mirčių rodiklis pasiekė 829.

Prekybos ministerija pirmadienį paskelbė išankstinius skaičiavimus, rodančius, kad ekonomika ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 5,9 procento.

Visų metų ekonomikos augimas siekė 7,2 proc., po 5,4 proc. nuosmukio 2020-aisiais – blogiausio rezultato nuo nepriklausomybės paskelbimo 1965 metais.

Pramonės gamyba, kuri yra nuo prekybos priklausomos ekonomikos ramstis, per metus išaugo 12,8 proc. dėl pasaulinės puslaidininkių ir susijusios įrangos paklausos, pranešė ministerija.

Statybos, kurios skatina vidaus augimą, apimtys per visus metus išaugo 18,7 procento.

Visgi ministras pirmininkas Lee Hsienas Loongas savo Naujųjų metų kalboje teigė, kad Singapūras dar negali atsipalaiduoti.

„Įžengus į naujus metus, kova su COVID-19 nesibaigė. Omikron variantas įnešė naujų neaiškumų“, – pažymėjo premjeras.

Visgi jis pridūrė, kad Singapūras šiuo metu yra geresnėje padėtyje kovoje su virusu, palyginti su tuo, kas buvo prieš dvejus metus, o tai susiję su įgyvendinama vakcinavimo kampanija.

„Mes taip pat išmokome geriau valdyti visuomenės sveikatos problemas, sumažindami poveikį mūsų ekonomikai“, – pažymėjo ministras pirmininkas.

„Rengdamiesi omikron poveikiui, galime ramiai būti tikri, kad susitvarkysime su viskuo, kas laukia ateityje“, – pažadėjo premjeras

Jis pridūrė, kad šiemet ekonomika turėtų augti 3–5 procento.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką