Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sirvėtos regioninis parkas lankytojus pasitinka atsinaujinęs

Lino verdenė kaip magnetas traukia Sirvėtos regioninio parko lankytojus
Lino verdenė kaip magnetas traukia Sirvėtos regioninio parko lankytojus
Šaltinis: 15min
0
A A

Sirvėtos regioninis parkas plyti Švenčionių ir Ignalinos krašte, į Dauguvos ir Žeimenos upes skubančių upelių išvagotas, ežerų ežerėlių akelėmis nusagstytas. Čia apsilankęs gali pažinti unikalias gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Padūmavusiose vakaro ūkanose dunkso Augynų, Kačėniškės, Rakštelių, Stuglių piliakalniai, Rakštelių ir Garnių alkai, Šventos ir Juodeliškės pilkapynai. Istorijos dvelksmu alsuoja Adamavo, Bielionių, Gaspariškės, Stanislavavo ir Šventos dvarvietės. Kaip magnetas traukia turbūt garsiausias šalies šaltinis – Lino verdenė.

Sirvėtos regioniniame parke baigiami įrengti nepasiklysti ir tiesiausiu keliu nueiti padėsiantys lauko ženklai ir trumpą informaciją apie lankytinas vietas ir objektus pateikiantys stendai. Iš viso saugomų teritorijų tvarkymui visoje Lietuvoje pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsauga“ iš Europos regioninės plėtros fondo skiriama daugiau kaip 160 mln. litų.

Lengviau rasti kelią

„Anksčiau mūsų parko įžymybės iš toliau atvykusiam keliautojui buvo sunkiai atrandamos. Atvykėlis net ir žinodamas, kad nori aplankyti Adamavo ąžuolą, liepų pavėsinę ar Lino verdenę, ne visada lengvai rasdavo kelią. Dabar baigiami įrengti informaciniai ženklai, kurie padės lengviau orientuotis parke, pasiūlys keletą ilgesnių ar trumpesnių maršrutų, nuves prie įdomiausių vietų“, – patikino Sirvėtos regioninio parko vyriausiasis kraštotyrininkas Marius Semaška.

Parke jau įrengti informaciniai stendai ir ženklai, nukreipiančios rodyklės, trasos žymekliai. Jaukios pavėsinės, patogūs stalai, suolai, laiptai, tilteliai, lieptai, atokvėpio aikštelė, poilsiavietės, stovyklavietės, daugiau kaip 2 kilometrų ilgio pėsčiųjų takas – viskas skirta bendruomenei, smalsiam, kultūringam svečiui, keliautojui, turistui. Apžvalgos bokštas prie Staškinės ežero padės apžvelgti nepaprasto grožio kraštovaizdį. Šiuo metu jau baigiamas įrengti dar vienas apžvalgos bokštas prie Didžiasalio kaimo. Visus darbus planuojama baigti iki rudens.

Ekspozicija – krašto pažinimui

Parko lankytojų centre apsilankę keliautojai jau nuo ankstyvo pavasario gali naudotis vidaus ekspozicija susipažįstant su išskirtinėmis parko vertybėmis. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma parkui būdinga augalija, gyvūnija ir kraštą puošiantys piliakalniai bei šaltiniai.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorės Rūtos Baškytės, ekspozicijos tikslas − išlaikyti lankytojo dėmesį, sužadinti jo norą pažinti Sirvėtos regioninio parko gamtą ir kultūrą. Vėliau, šiek tiek susipažinus – pačiam keliauti gamtos pažintiniais takais pėsčiomis ar dviračiu. Lankytojų centrai įgauna visai kitą prasmę, kai juose įrengiamos vidaus ekspozicijos, atskleidžiančios nacionalinio ar regioninio parko esmę, sukuriančios įdomią intrigą, sužadinančią norą pažinti vertybes, reiškinius, paverčiančios lankytoją aktyviu veikėju.

M. Semaška pastebi, kad plečiant jo infrastruktūrą, sulaukiama vis daugiau keliautojų: „Vien per šiuos vasaros mėnesius mūsų parke apsilankė daugiau kaip tūkstantis svečių. Smagu, kad grožėtis Lietuvos gamta ir kultūra atvyksta žmonės net iš kaimyninių šalių, pavyzdžiui, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, bet ir iš tolimosios Jakutijos“.

Aplinkos ministerija www.am.lt ir ES struktūrinė parama www.esparama.lt.

ES+AM
 
Pavadinimas
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką