Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šių metų biudžeto surinkimas: trūksta pajamų iš PVM

Rimantas Šadžius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimantas Šadžius
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministerijos duomenimis, šių metų sausio-vasario mėnesiais valstybių biudžetas ir savivaldybių biudžetai gavo 300 mln. litų daugiau nei pernai tą patį laikotarpį. Valstybės biudžetas gavo 166 mln. litų, savivaldybių − 134 mln. litų daugiau nei 2013 m. sausį-vasarį.

Į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausio-vasario mėnesiais planuota gauti 3,522 mlrd. litų pajamų, o faktiškai įplaukė 3,571 mlrd. litų. Tai yra 1,4 proc. (49 mln. litų) daugiau nei laukta ir 9,2 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu.

Planuota, kad į valstybės biudžetą sausį-vasarį bus gauta 2,955 mlrd. litų pajamų, faktiškai įplaukė 2,932 mlrd. litų − 0,8 proc. (23 mln. litų) mažiau nei planuota ir 6 proc. daugiau nei 2013 m. tą patį laikotarpį.

Stringa PVM surinkimas

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, pagal dviejų mėnesių rezultatus ankstoka daryti išvadas apie biudžeto pajamų tendencijas, tačiau akivaizdu, kad PVM surinkimo duomenys reikalauja gilesnės analizės.

Daugiausiai mokestinių pajamų gauta iš PVM − 1,899 mlrd. litų, t.y. 187 mln. litų daugiau nei pernai sausį-vasarį ir 62 mln. litų mažiau nei prognozuota.

Už visas akcizines prekes per pirmuosius du šių metų mėnesius gauta 509 mln. litų − 22 mln. litų daugiau nei pernai tuo pat metu ir beveik 10 mln. litų daugiau nei prognozuota. Vasario mėnesio pajamas papildė akcizas, kuris buvo deklaruotas sausį.

Mažiau pelno mokesčio

Pelno mokesčio gauta 24,5 mln. litų – 3 mln. litų mažiau nei pernai ir 13 mln. litų mažiau nei prognozuota. Sausį-vasarį įmonės pradėjo mokėti avansinį pelno mokestį, o visa jo suma turi būti sumokėta iki kovo 31 d.

Gyventojų pajamų mokesčio įplaukos į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus sausį buvo 47 mln. litų didesnės nei pernai sausį-vasarį ir 40 mln. litų didesnės nei prognozuota.

Patvirtintos 2014 m. valstybės biudžeto pajamos iš mokesčių (be ES lėšų) sudaro 18,661 mlrd. litų, su ES lėšomis – 26,093 mlrd. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką