Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 13d. 09:12

Siūlo bausti antstolį, piktnaudžiavusi biurokratinėmis procedūromis

Augustinas Normantas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Augustinas Normantas

Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas kreipėsi į teisingumo ministrą Elviną Jankevičių, kad šis spręstų antstolio atsakomybės klausimą dėl piktnaudžiavimo biurokratizmu.

Tyrimą pagal gyventojo skundą atlikęs kontrolierius nustatė, kad antstolis nepagrįstai delsė nutraukti skolos vykdymo bylą, penktadienį pranešė įstaiga.

Seimo kontrolierius pažymoje nurodė, kad gyventojas kreipėsi į antstolį prašydamas nutraukti jo atžvilgiu vykdomą bylą dėl suėjusio senaties termino, tačiau atsakymo iš antstolio šiuo klausimu negavo.

„Kreipdamasis pakartotinai į antstolį gyventojas gavo antstolio prašymą prie skundo pateikti paties antstolio rengto dokumento kopiją, teigiant, kad antstolis negali nustatyti, kokį dokumentą pareiškėjas yra paminėjęs skunde, nors skunde yra aiškiai nurodyti dokumento data ir numeris“, – pažymima Seimo kontrolieriaus pažymoje.

Tyrimu taip pat nustatyta, jog pareiškėjas, antstolio prašymu, patikslino skundą ir pakartotinai nurodė, kad nesutinka su antstolio vykdomu išieškojimu, nes vykdomoji byla turėtų būti nutraukta dėl suėjusio senaties termino.

Vis dėlto antstolis, neišsprendęs pareiškėjo skunduose keltų klausimų, nepateikęs jokio atsakymo į minėtus skundus skolos ir vykdymo išlaidų išieškojimą nukreipė į pareiškėjo darbovietę, raštu pareiškėją informuodamas, kad jis nesumokėjo skolos ir vykdymo išlaidų iki nustatyto termino.

Seimo kontrolierius konstatavo, kad antstolis ne tik nesilaikė Antstolių įstatymo nuostatų, pagal kurias jis privalėjo ne vėliau kaip per keturiolika darbo dienų išnagrinėti pareiškėjo kreipimusis ir motyvuotai į juos atsakyti raštu, bet ir elgėsi biurokratiškai.

Tai yra užuot išnagrinėjęs prašymą nutraukti vykdomąją bylą dėl suėjusio senaties, laikėsi nereikalingų ar išgalvotų formalumų (prašė pareiškėjo patikslinti savo skundą – nurodyti pačiam antstoliui žinomus duomenis), vilkino ir nepriėmė sprendimų dėl pareiškėjo iškelto klausimo.

„Kreipdamasis į teisingumo ministrą E. Jankevičių Seimo kontrolierius pastebėjo, kad pirmiau nurodyti antstolio veiksmai galėtų būti vertinami kaip pagrindas kelti jam drausmės bylą, todėl paprašė įvertinti visas tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei spręsti antstolio atsakomybės klausimą“, – rašoma Seimo kontrolierių įstaigos pranešime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką