Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma parama jaunimui įsitvirtinti darbo rinkoje

Darbo vieta
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Darbo vieta
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko vadovaujama darbo grupė atsižvelgdama į tai, jog darbdaviai nenoriai priima dirbti jaunus, darbo patirties neturinčius asmenis, Vyriausybei pateikė pasiūlymą, kuriuo bus siekiama padidinti jaunų žmonių galimybes įsidarbinti, kurie pirmą kartą pradeda darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją.

Siūloma, kad darbdaviams, įdarbinantiems jaunus (iki 29 metų) asmenis pagal įgytą kvalifikaciją, būtų skiriama subsidija darbo užmokesčiui kompensuoti ne ilgesniam kaip 12 mėnesių terminui. Tai būtų daroma per specialias darbo įgūdžių įgijimo, „pameistrystės“ programas, teigiama pranešime spaudai.

Pavyzdžiui, jei darbdavys ką tik inžinieriaus specialybę įgijusį asmenį savo bendrovėje įdarbina pagal įgytą specialybę, jam būtų skiriama minėtoji subsidija. Šiomis lėšomis darbdavys turėtų padengti socialinio draudimo įmokas ir dalį jauno specialisto darbo užmokesčio. Šia subsidija darbdavys galėtų naudotis ne ilgiau kaip vienerius metus, o jaunuoliui būtų sudarytos galimybės darbo vietoje įgyti praktinių profesinių žinių pagal įgytą specialybę.

Tai prisidėtų sprendžiant jaunimo nedarbo problemas, skatintų jaunų, studijas baigusių, tačiau reikiamos darbo patirties neturinčių žmonių užimtumą, padėtų jiems įsilieti į šalies darbo rinką, kartu mažintų emigracijos ir „protų nutekėjimo“ tikimybę.

Ši darbo grupė yra viena iš trijų darbo grupių, priklausančių Vyriausybės įkurtam Darbo forumui, kurio tikslas – pateikti siūlymus nedarbui mažinti ir užimtumui skatinti. Visas tris darbo grupes sudaro valstybės institucijų, darbdavių ir profesinių sąjungų deleguoti atstovai.

Temos Darbas, Rinka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką