Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 26d. 06:00

Siūlomas minimalus globalus pelno mokestis: ką tai reikštų Lietuvai ir jos konkurencingumui?

Euras 15MAX
123RF.com nuotr. / Euras
Lietuvai svarstant, kur pakreipti naujas pelno mokesčio lengvatas, JAV pradėjo garsiau kalbėti apie minimalų globalų verslo apmokestinimą. Apie tai jau kurį laiką diskutuoja ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). Finansų ministerija sutinka, kad galutinis šios organizacijos sprendimas galėtų padaryti įtaką šalies verslo apmokestinimui. Bet ar Lietuvai verta dėl to jaudintis?

Pasaulyje vis didesnį svorį įgaunant skaitmeninei ekonomikai, mokesčių sistema jau keli dešimtmečiai patiria daugybę iššūkių. Prie tradicinių mokesčio vengimo schemų prisijungus visiškai legaliems būdams veikti daugybėje šalių, o mokesčius iš esmės mokėti pasirinktose, valstybės ir organizacijos nuosekliai įvedinėja naujus įrankius kaip tam užkirsti kelią.

Vienas jų globalus verslų apmokestinimas. Šviežiausią žingsnį šioje srityje žengė JAV prezidento administracija pasiūliusi įvesti pasaulinį minimalaus pelno mokesčio minimumą, kuris siektų 21 proc. Šiai idėjai viešai paantrino ir valstybės iždo sekretorė Janet Yellen.

Mokesčių ekspertas Kęstutis Lisauskas tikimybę, kad pasaulio šalys susitars dėl minimalaus mokesčio ar panašaus modelio vertina daugiau nei 50 proc. O ką toks susitarimas reikštų mažais mokesčiais pasižyminčioms šalims, tame tarpe ir Lietuvai, kurioje pelno mokesčio tarifas siekia 15 proc.?

Kaip kovoti su verslo perkėlimu į skaitmeninę erdvę?

Diskusijos, siekiant išspręsti verslo, perkeliančio dalį ar visą savo veiklą į skaitmeninę erdvę, keliamus apmokestinimo iššūkius, koncentruojasi ties dviem kryptimis.

Pirmoji, tarptautiniu mastu uždirbamo pelno apmokestinimo teisių pasidalijimo principų peržiūra, įvertinant vartotojų vaidmenį verslo vertės kūrimo procese.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Doleriai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Doleriai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką