Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūlymas Vilniaus tarybai: alkoholis galėtų lietis laisvai vos už metro nuo mokyklos durų

Lapkričio diena Vilniuje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus Senamiestis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto taryba pradeda svarstyti, kokiu atstumu nuo įėjimo į ugdymo, statutines ir sveikatos priežiūros įstaigas, maldos namus ir laisvės atėmimo vietas galima prekiauti svaigalais. Pasiūlymas skamba taip – draudimas tai daryti galiotų vos vieno metro atstumu. Kaip pastebi kai kurie politikai, tas metras skamba lyg pasityčiojimas.

„Nustatyti šį atstumą reikalauja Vyriausybės atstovas, o sprendimo teisę savivaldybės tarybai numato LR Alkoholio kontrolės įstatymas. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, 30 savivaldybių jau yra nustačiusios atstumus – nuo 1 m iki 200 m“, – savo pranešime informuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Šis įstatymas gali sukelti problemų verslui. Kaip pastebi sostinės savivaldybė, ypač Senamiestyje, kur greta viena kitos išsidėsčiusios mokyklos, poliklinikos, ligoninės, bažnyčios, kavinės, viešbučiai su restoranais. „Pvz., pagal naująją tvarką, odontologijos klinikai atsikrausčius į pastatą, kuriame jau iki tol veikė kavinė ir viešbutis, kavinei tektų nutraukti prekybą alkoholiniais gėrimais, o tai neigiamai paveiktų ir viešbučio veiklą. Neaišku, kas tuomet jiems turėtų atlyginti nuostolius“, – svarstoma pranešime.

Vilniaus meras Artūras Zuokas įsitikinęs, kad tokie apribojimai trukdytų miestui pritraukti investicijas, nes „investuotojams mūsų verslo aplinka taps pernelyg rizikinga“.

Tad tarybos sprendimo projekte įrašyta taip: „Uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais prie laisvės atėmimo, karinių ir sukarintų tarnybų, policijos ir kitų statutinių įstaigų, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų ir maldos namų 1 (vieno) metro spinduliu nuo pagrindinio įėjimo į tarnybą, įstaigą ar maldos namus“.

Sostinėje yra apie 1000 įstaigų, kurioms aktualus atstumų nustatymas.

Uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais prie laisvės atėmimo, karinių ir sukarintų tarnybų, policijos ir kitų statutinių įstaigų, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų ir maldos namų 1 (vieno) metro spinduliu nuo pagrindinio įėjimo į tarnybą, įstaigą ar maldos namus.

Kaip 15min.lt sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Vilniaus taryboje narė Rasa Baškienė, aktyviai dalyvaujanti ir grupės „Už kultūringą Vilnių“ veikloje, toks siūlymas yra netinkamas. Pasak R.Baškienės, Žydrūnas Savickas, vadovaujantis grupei „Už kultūringą Vilnių“, siūlė atstumą ilginti net iki 50 m Senamiestyje, o kituose rajonuose – 100 m, nors ji tam ir nepritarianti.

„Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitetas nutarė siūlyti išskirti ugdymo įstaigas ir Senamiestyje nustatyti 20 m atstumą. Mano nuomone, tai turi apimti visas ugdymo įstaigas, kaip ir nurodoma įstatyme, bet kitų komiteto narių manymu, tai būtų tik ikimokyklinės įstaigos ir vidurinės mokyklos, gimnazijos“, – sakė R.Baškienė, kuri yra šio komiteto narė.

Įstaigų apklausa jau buvo atliekama paskelbus apie ją viename savaitraštyje ir savivaldybės interneto svetainėje Vilnius.lt, bet esą jokių pastabų negauta. R.Baškienė įsitikinusi, kad apklausa organizuota netinkamai, todėl ji kartu su TS-LKD frakcija ketina siūlyti visų gyventojų apklausą pakartoti pagal visus reikalavimus. „Reikia didelės diskusijos, įtraukiant ir seniūnaičius, ypač Senamiestyje, ir tikrai neskubėti stumti šito juokingo projekto“, – įsitikinusi tarybos narė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką