Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 7d. 22:35

Siurprizas PSD mokėtojams: sumokėjai euru mažiau – likai be sveikatos draudimo

Nauja poliklinika Pilaitėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nauja poliklinika Pilaitėje
Nuo spalio pirmos dienos išaugus minimaliai mėnesinei algai (MMA), nežymiai (beveik euru), padidėjo ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokestis. Tiems, kurie pasikeitimą praleido pro ausis ir mokėjo seną sumą (90 Lt vietoje 93 Lt), teko nemaloniai nustebti – kai kurie tik nuėję į polikliniką sužinojo, kad yra nedrausti, nors ir sumokėjo PSD.

„Man  niekas nematė reikalo pranešti ir tik iš begalinio smalsumo, kas rašoma lietuviškoje žiniasklaidoje, sužinau apie mokesčių didinimus. Apie PSD didinimą praėjusią savaitę sužinojau tik iš pranešimo spaudai. Jei ne tas pranešimas, irgi tuoj būčiau nedrausta“, – 15min.lt pasakojo skaitytoja Eglė.

Pastaruosius kelis mėnesius PSD augo du kartus – spalį, kai didėjo MMA, ir sausį, kai buvo įvestas euras. PSD įmoka sudaro 9 proc. MMA, todėl, kiekvieną kartą augant atlyginimui, išauga ir PSD įmoka.

Spalį, padidinus MMA, gyventojai, anksčiau mokėję 90 Lt dydžio PSD  įmoką, turėjo mokėti jau po 93 Lt. 

Tačiau ne visi buvo skaitę apie pasikeitimus, todėl ir toliau pervedinėjo 90 Lt dydžio įmoką. Kai kuriems jų teko nemaloniai nustebti – tik poliklinikoje sužinojo, kad yra nedrausti, nes moka per mažą PSD.

„Teisės aktai nenumato išimčių, kokiais atvejais draustumas PSD gali įsigalioti sumokėjus mažesnę, nei nustatyta PSD įmoką. Todėl gyventojams, kurie sumokėjo mažiau, nei nustatyta, draustumas neįsigaliojo“, – 15min.lt sakė Valstybinių ligonių kasų (VLK) atstovė žiniasklaidai Lina Bušinskaitė.

VLK duomenimis, tokių žmonių yra labai nedaug – gyventojai prisitaikė prie permainų, kitiems, dar tą patį mėnesį grąžinusiems nepriemoką, draustumas nenutrūko.

L.Bušinskaitė neatsakė į klausimą, ar nedraustiems asmenims už nedraustumo mėnesius bus grąžinti pinigai. Ji patarė tiems, kurie mokėjo per mažą sumą, kreiptis į PSD mokesčio administratorius – „Sodrą“ ir Valstybinę mokesčių inspekciją.

Taip pat svarbu žinoti, kad PSD nežymiai keitėsi ir dėl euro įvedimo – dabar PSD įmoka siekia 27 eurus (93,23 Lt).

Pasitikrinti, ar esate draustas, galite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką