Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 12 02, 09:03

Skaičių spąstai: „valstiečiai“ pensijas žada padidinti 40 eurų, bet iš tiesų – tik 25 eurais

Iškart po Seimo rinkimų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) žadėjo, kad nuo kitų metų liepos pensijas padidins 40 eurų. Iš to pažado liko tik 25 eurai, mat 15 eurų pensijos šiaip ar taip didės. Ir visai dėl nuo „valstiečių“ nepriklausančių priežasčių.
Pensininkė
Pensininkė / „Scanpix“ nuotr.

Nuo sausio vidutinė pensija padidės 15 eurų iki 281 euro. Tą lems 4 eurais augsianti bazinė pensija, 31 euru kilsiančios draudžiamosios pajamos, taip pat faktas, kad nuo kitų metų pensija bus susieta su vidutiniu darbo užmokesčiu.

Tačiau spalio pabaigoje su „valstiečiais“ į Seimą patekęs buvęs premjero patarėjas Stasys Jakeliūnas, tapęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku, žadėjo pensijas nuo kitų metų liepos padidinti dar 40 eurų. Taigi per metus vidutinė pensija turėjo išaugti 55 eurais.

Dabar apie tokius skaičius valdžia jau nebekalba. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Žinių radijo laidoje „Pozicija“ išsidavė, kad pensijos nuo liepos augs ne 40, o tik 25 eurais.

„Iki liepos pirmos turėtų būti ta riba, kai turėtų padidinti, ir, jeigu tą pavyktų padaryti, kaip yra dabar numatyta, 15 eurų, tada liktų padidinti 25 eurais. Tai yra principinis politinis įsipareigojimas, ir manau, kad jis turi būti pasiektas, vien jau žiūrint iš tos pusės, kad mes turime vykdyti savo įsipareigojimus, ir juo labiau kad finansiniai ištekliai yra tam galimi, tik juos reikia perskirstant sutvarkyti“, – sakė Seimo pirmininkas.

Paprašytas patikslinti, kiek ir kada augs pensijos, V.Pranckietis sakė, kad 40-ia eurų pensijos turėtų padidėti iki liepos pirmosios.

„Dabar atėjo mūsų laikas senjorams atlyginti už jų indėlį į valstybės kūrimą. Todėl ir buvo, ir yra siūloma pensijas iki 2017 m. liepos 1 d. pakelti 40 eurų“, – 15min sakė Seimo pirmininkas.

Jis tikino, kad lėšų pensijų didinimui surasti pavyks: „ Lietuvoje šiuo metu yra beveik 600 tūkst. pensininkų, taigi, esame paskaičiavę, kad suvaldę „Sodros“ skolą, galėtume pensijas padidinti tiek, kiek numatyta programoje. Apie tai kalbamės su visomis frakcijomis ir skatiname bendrą sprendimą.“

Tiesa, nei LVŽS programoje, nei preliminarioje koalicijos programoje tikslaus skaičiaus, kiek bus didinamos pensijos, nėra.

Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininku tapęs S.Jakeliūnas, paprašytas patikslinti, kokio pensijų augimo kitąmet galima tikėtis, aiškino, kad jos, palyginti su šiais metais, augs 40 eurų – 15 eurų jos padidės dėl bazinės pensijos, draudžiamųjų pajamų augimo ir indeksavimo, o nuo liepos pirmosios jas numatoma padidinti dar 25 eurais.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas

„Tai jau yra kitų metų klausimas, mes kitų metų pradžioje žiūrėsime, kokia situacija klostysis „Sodros“, valstybės biudžetuose, dabar tie sprendimai nebus priimami. Bet įsipareigojimas lieka. Dabar prioritetas yra socialinis modelis, reikia jį koreguoti, iki liepos pirmos kompensuosime pensijas likusiems pensininkams, kuriems numatyta kompensuoti iki 2018 metų, tai mes tą pagreitinsime. Pensijoms galbūt numatysime skolinimosi limitą didinti“, – sakė S.Jakeliūnas.

„Nuo kitų metų liepos mėnesio papildomai pensijos turėtų didėti 25 eurais, palyginti su birželio mėnesiu. Lyginant su dabartiniu lygiu, pensijos turėtų būti 40 eurų didesnės, kaip ir esame įsipareigoję“, – pridūrė parlamentaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką