Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 21d. 15:23

Skylėtas „Sodros“ biudžetas Seimui neįtiko – bus rengiamas iš naujo

„Sodra“
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / „Sodra“

Parlamentas nusprendė grąžinti iniciatoriams tobulinti kitų metų „Sodros“ biudžeto projektą. Biudžetas, kuriame žioji 1,2 milijardo litų skylė, bus rengiamas iš naujo.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas ketvirtadienį pasiūlė parlamentarams grąžinti „Sodros“ biudžetą tobulinti. Už komiteto siūlymą balsavo 83 Seimo nariai, balsavusiųjų kitaip nebuvo.

Rimantas Jonas Dagys, vienintelis dalyvavęs parlamento diskusijoje dėl komiteto siūlymo grąžinti tobulinti projektą, sakė, kad dalį finansinės naštos iš „Sodros“ reikia perkelti į biudžetą.

„Sodros“ biudžetu mes finansuojame valstybės reikmes. Biudžete kai kurias problemas tikrai turime spręsti ir sutvarkyti. Tai ir klausimai, susiję su Darbo biržos finansavimu. Taip pat pervedimai į pensinius fondus turėtų būti atliekami kaip anksčiau iš valstybės biudžeto, palūkanų klausimas turi būti išspręstas“, – sakė Seimo narys.

Jis tikisi, kad naujame projekte bus numatyta didinti pensijas.

„Gaila, kad komitetas nepritarė pensijų didinimui. Aš manau, kad yra  šansų, kad, pateikus naują biudžetą, kažkas atsiras. Nes pensijos santykinai mažėja. Darbo užmokestis auga, o mes net nerandame galimybės kompensuoti pensijas“, – sakė R.J.Dagys.

2014 metais biudžeto pajamos sieks virš 9 mlrd. 973 mln. litų, o išlaidų planuojama daugiau nei 11 mlrd. 200 mln. litų (išlaidos viršys pajamas 1 226  600 tūkst. litų).

Daugiausia lėšų, daugiau nei 8 mlrd. 133 tūkst., bus skiriama pensijoms. Ligos ir motinystės draudimui – kiek mažiau nei 1 mlrd. 239 tūkst. litų

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką