Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 27d. 14:55

Slidžių Kalėdų nuostoliai vairuotojams – šimtai tūkstančių litų

Atsargiai! Slidus kelias
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Atsargiai! Slidus kelias

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ šiandien sulaukė dvigubai didesnio negu įprastai skambučių srauto dėl slidžių kelių ir sniego nuostolių vairuotojams ir gyventojams. Iki pavakarės užregistruotiems įvykiams bendrovė jau rezervavo 350 tūkst. litų.

Daugiausiai draudžiamųjų įvykių užfiksuota miestų gatvėse, užmiesčio keliuose ir dėl krintančio nuo stogų sniego bei varveklių žalų kiemuose ir gatvėse automobiliams. Vidutinė transporto žala per Kalėdas siekė 3000 litų.

Pasak „PZU Lietuva“ Žalų departamento Klientų aptarnavimo skyriaus vadovės Ingos Piragytės, eismas per šventes buvo sudėtingas tiek keliaujantiems mažus atstumus – savo miesto gatvėmis, tiek išsiruošusiems į ilgesnes keliones po Lietuvą. „Šio savaitgalio įvykių gausa miestų kelių neišskiria nuo užmiesčio – eismas sudėtingas buvo daugumoje regionų. Tarp šių dienų eismo įvykių dominuoja du tipai – dėl nesaugaus atstumo vairuotojai nespėjo sustabdyti savo automobilio ir įvažiavo į priešais keliavusio automobilio galą arba dėl slidžios dangos ir neatsargaus manevravimo nuslydo nuo kelio ar išvažiavo į priešpriešinę juostą ir joje kliudė kitus automobilius. Taip pat esame užregistravę nuslydusių nuo kelio ir apsivertusių automobilių atvejų“, – sako I. Piragytė.

Kalėdų savaitgalį prasidėjęs atodrėkis sukėlė pavojų ir stovintiems automobiliams. „Ant kiemuose ir gatvėse paliktų automobilių užkrito nuo stogo nutirpusi sunki sniego danga su ledo gabalais arba varvekliais. Tokių įvykių užregistravome arti dešimties. Jų žalos svyruoja apie kelis tūkstančius litų – jos priklauso nuo užkritusio sniego svorio ir stogo bei automobilio apgadinimo lygio“, – sako I. Piragytė.

Pasak I. Piragytės, pastatų savininkai ir priežiūrą vykdančios atsakingos įmonės šiomis dienomis turėtų atidžiai peržiūrėti statinius ir pasirūpinti, kad nuo stogų ir lietvamzdžių būtų pašalinti pavojingi sniego ir ledo dariniai. Jie kelia pavojų ne tik stovintiems automobiliams, bet ir pro juos vaikštantiems žmonėms. „Nelaimės atvejų žalos gali siekti nuo kelių tūkstančių iki kelių dešimčių tūkstančių litų“, – sako I. Piragytė.

Keliaujantiems slidžiais keliais „PZU Lietuva“ ekspertai pataria vairuotojams laikytis didesnio nei įprastai atstumo nuo visų transporto priemonių, atsakingai įvertinti galimybes atlikti sudėtingesnius manevrus, ypač tada, kai lenkiant reikia išvažiuoti į priešpriešinę eismo juostą, o pustant, lyjant arba sningant nepamiršti įsijungti priešrūkinių šviesų.

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ per dešimt šių metų mėnesių jau yra išmokėjusi 71,4 mln. Lt draudimo išmokų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką