Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 09:06 , Atnaujinta: 2021 vasario 22d. 11:45

„SME Digital Financing“ suteikta specializuoto banko licencija

Lietuvos banko pastatas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos banko pastatas Vilniuje

Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas (ECB) išdavė specializuoto banko licenciją lietuviško kapitalo įmonei UAB „SME Digital Financing“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Numatoma, kad gavusi specializuoto banko licenciją UAB „SME Digital Financing“ priims indėlius, teiks sąskaitų finansavimo (faktoringo) paslaugas ir paskolas verslui. Taip pat ateityje bus svarstoma ir apie garantijas verslui.

„Neobanko steigimui ruošėmės kruopščiai ir atsakingai. Pirmiausia norėjome susikurti klientų ir kapitalo bazę bei sulaukti, kada rinkoje atsiras didesnė tokio tipo bankinių paslaugų paklausa. O dabar ji tikrai yra, nes turime vieną sparčiausiai augančių smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonių sektorių visoje Europos Sąjungoje (ES).

Be to, statistika rodo, kad 2020 m. bankų paskolų verslui portfelis Lietuvoje traukėsi ir bankams sumažinus rizikos apetitą bei sugriežtinus skolinimo standartus, Lietuvos verslai pradėjo dar aktyviau žvalgytis alternatyvaus finansavimo galimybių. Viliamės, kad „SME Bank“ tas galimybes ir praplės“, – teigia „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas bei priduria, kad licencijavimo procesas buvo sklandus, nes prie jo dirbo profesionalų komanda ir vyko konstruktyvus dialogas.

„SME Bank“ planuoja išsiskirti konkurencinga paslaugų kainodara, paprastu administravimu. Visa tai užtikrins IT platforma ir mobilioji programėlė.

Anot „SME Bank“ verslo klientų departamento direktoriaus Pauliaus Jaugos, šiuo metu jau pasirašytos sutartys dėl platformos kūrimo, baigiamas kurti logotipas ir stiliaus knyga, auga ir darbuotojų komanda, kurią sudaro 12 asmenų.

Ateityje numatoma „SME Bank“ plėtra ir kitose Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Planuojama valdyti apie 200 mln. Eur. portfelį ir aptarnauti 5000 verslo klientų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia penki specializuoti bankai: AB „Mano bankas“, Revolut Bank UAB, UAB GF bankas, AB „Fjord Bank“ ir European Merchant Bank UAB. Jų pagrindinė veikla yra priimti indėlius ir teikti paskolas. Dar vienas specializuotas bankas – „Crius LT“, UAB – ruošiasi pradėti veiklą.

Lietuvos bankas kartu su ECB nagrinėja dar šešias paraiškas gauti specializuoto banko licenciją. Specializuoti bankai siejami su tolesne finansinių technologijų (FinTech) plėtra, didina vartotojams naudingą konkurenciją, paslaugų patrauklumą ir prieinamumą. Jie turi teisę priimti indėlius, skolinti lėšas, teikti lėšų pervedimo ir kitas įprastas bankines paslaugas, tačiau specializuoti bankai negali teikti investicinių ir kitų panašaus pobūdžio finansinių paslaugų. Galimybė steigti tokius bankus atsirado 2017 m., licencijavimo procesas paprastai trunka apie metus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką