Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 20d. 16:08

„Smiltynės perkėlos“ keleivių terminalas – jau kitąmet

Šiauriniame rage bus statomas Keleivių terminalas.
„Smiltynės perkėlos“ nuotr. / Šiauriniame rage bus statomas Keleivių terminalas.

Bendrovė „Smiltynės perkėla“ laimėjo teisminę bylą prieš viešojo konkurso dėl naujo keleivių terminalo statybos Šiaurės rage rezultatus Klaipėdos apygardos teismui apskundusią UAB „Tilta“.

Lietuvos apeliaciniam teismui palikus galioti bylą nagrinėjusios pirmosios instancijos nutartį, 2012 m. liepos 31 d. buvo pasirašyta sutartis su statybos rangovu UAB „Parama“ ir nedelsiant bus pradėti naujo pastato statybos darbai.

Akcinė bendrovė „Smiltynės perkėla“ dar 2011 metų rudenį baigė projektavimo darbus ir gavo statybos leidimą naujo  administracinio pastato keleiviams Šiaurės rage statybai. Jis duris atverti turėjo jau šiemet. 2011m. gruodžio pabaigoje, bendrovei paskelbus viešąjį konkursą dėl naujo keleivių terminalo statybos, jame norą dalyvauti pareiškė trys statybos kompanijos. AB „Smiltynės perkėla“ Viešųjų pirkimų komisijai paskelbus dalyvių pasiūlymų eilę, sprendimas dėl jos sudarymo buvo apskųstas Klaipėdos apygardos teismui. Dėl šios priežasties, viešųjų  pirkimų procedūros užsitęsė ilgiau nei planuota.

Kaip ir buvo manyta, pirmosios instancijos sprendimas dėl naujo keleivių terminalo statybos buvo palankus AB „Smiltynės perkėla“. Bet netrukus jis bendrovės „Tilta“ buvo apskųstas aukštesnei instancijai - Lietuvos apeliaciniam teismui, taip dar labiau atitolinant naujo keleivių terminalo statybos pradžios paskelbimo laiką.

2012 m. liepos 27 d. Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo palankią bendrovei nutartį, todėl buvo pasirašyta sutartis su viešąjį konkursą dėl naujo keleivių terminalo statybos Šiaurės rage laimėjusia UAB „Parama“. Pagal šią sutartį prie krantinės  iškils, architekto Aurimo Baužio suprojektuotas, vieno aukšto pastatas su keleivių laukimo sale, sanitarinėmis patalpomis bei kavinuke. 

Pro šiuolaikiško pastato langus  bei atviroje terasoje ant stogo bus galima grožėtis mariomis, laivais ir saulėlydžiais. Tikimasi, kad terasa taps nauja erdve netradiciniams renginiams po atviru dangumi, o pastato akcentas – 12 m aukščio ažūrinis bakeno stilistikos elementas – iš tolo matoma Šiaurės rago ir viso uostamiesčio puošmena, kviečianti pasigrožėti marių ir uosto vaizdais ne tik sezono metu, bet ir žiemą. 

Vykdant šio projekto statybos darbus taip pat bus sutvarkyta apie 3000 kv. m Šiaurės rago teritorijos: paklota nauja granitinė šaligatvių danga, įrengtas gatvės apšvietimas, praplėsta ir išasfaltuota aikštelė automobiliams apsisukti, įrengtos automatinės bilietų kasos ir nauja praėjimo kontrolės sistema,  pastatyta moderni nuotekų siurblinė, pakloti vandens, lietaus nuotekų tinklai. Dėl to stipriau palijus žmonėms nebereikės braidžioti po balas.

Bendra statybų kaina apie  3 346  tūkst.  Lt (be PVM). Statyba  bus finansuojama  iš  bendrovės  lėšų. Jei oro sąlygos žiemą bus palankios, naujas keleivių terminalas turėtų būti baigtas statyti per 8 mėnesius, t. y. duris atverti 2013 metų II ketvirtį. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką