Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 15d. 15:31

Smūgis „Payserai“: Lietuvos banko nurodymu nušalintas vadovas

Kostas Noreika
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kostas Noreika

​​​​​​​Elektroninių pinigų įstaiga „Paysera LT“ priversta atsisveikinti su su bendrovės administracijos direktoriumi Kostu Noreika. Lietuvos bankas, įvertinęs bendrovės inspektavimo rezultatus, nusprendė nušalinti vadovą nuo pareigų. Šis teigia pats pranešęs apie susiklosčiusią situaciją, o klientai nenukentėjo.

Sprendimas priimtas tikslinio inspektavimo metu nustačius teisės aktų pažeidimų ir veiklos trūkumų, iš esmės susijusių su el. pinigų turėtojų lėšų apsauga. Pagal teisės aktus, įstaiga privalėjo klientų lėšas saugoti Lietuvos Respublikos ar kitų valstybių narių kredito įstaigose, tačiau šis reikalavimas buvo įgyvendintas ne visa apimtimi, skelbiama pranešime spaudai.

„Paysera“ skelbia, kad įmonės vadovas atleistas dėl per didelės dalies apyvartinių lėšų laikytų kitoje mokėjimų įstaigoje, per kurią bendrovė vykdė pervedimus į Junginę Karalystę.

„Paysera“ nuotr./„Paysera“ 1 euro centro dovanos įmonėms akcija
„Paysera“ nuotr./„Paysera“ 1 euro centro dovanos įmonėms akcija

Buvęs įmonės vadovas teigia, kad prieš tris mėnesius pats kreipėsi į Lietuvos banką pranešdamas susiklosčiusią situaciją.

„Aš pats kreipiausi į Lietuvos banką, kad dėl dviejų Jungtinės Karalystės bankų sprendimo, uždaryti sąskaitas buvusiam partneriui, buvome priversti laikyti per didelę dalį klientų lėšų kitoje mokėjimų įstaigoje“, – pasakoja buvęs įmonės vadovas.

Įmonė skelbia, kad pati kreipėsi ir ėmėsi visų priemonių tai ištaisyti, o susiklosčiusias aplinkybes buvo sunku numatyti ar tam pasiruošti.

„Niekas finansiškai nenukentėjo, visų klientų pinigai buvo ir yra saugūs. Mes net padidinome nuosavą kapitalą, kad užtikrinti dar didesnį kapitalo pakankamumą ir visuomet jo turėjome su atsargomis. Tad galiu nuraminti visus klientus, kad tai jokio poveikio jiems neturi. Visi pinigai yra saugiai laikomi kredito įstaigose, kaip nurodyta įstatymuose“, – sako pagrindinis įmonės akcininkas K.Noreika.

Tačiau Lietuvos bankas skelbia, kad inspektavimo metu buvo nustatyta ir daugiau trūkumų atvaizduojant bendrovės finansinius duomenis balansinėje ir pelno (nuostolio) ataskaitose. Inspektoriai nustatė ir kitų trūkumų, susijusių su vidaus kontrolės procedūrų veiksmingumu ir rizikos valdymu.

Jau inspektavimo metu „Paysera LT“ dalį veiklos trūkumų pašalino. „Ji taip pat ėmėsi veiksmų siekdama, kad lėšų apsauga visiškai atitiktų reikalavimus. Remiantis paskutiniais el. pinigų įstaigos pateiktais duomenimis, visos klientų lėšos yra laikomos kredito įstaigose ir investuotos į saugų ir likvidųjį turtą taip, kaip nustatyta teisės aktuose. Pagal pateiktus finansinės atskaitomybės duomenis, bendrovė su atsarga vykdo kapitalo reikalavimus“, – skelbia Lietuvos bankas.

Per 20 dienų nuo Valdybos nutarimo gavimo „Paysera LT“ turės pateikti visų inspektavimo metu nustatytų teisės aktų pažeidimų ir veiklos trūkumų pašalinimo planą ir iki 2018 m. kovo 31 d. juos ištaisyti.

Bendrovei paskyrus naują administracijos vadovą Vytenį Morkūną, jo pareiga bus tinkamai užtikrinti įmonės veiklos tęstinumą, garantuoti teisės aktuose numatytą lėšų, gautų už išleistus el. pinigus, apsaugą.

Šiuo metu „Paysera LT" įmonėje dirba 112 darbuotojų, o jos biurai yra įsikūrę Vilniuje, Kaune ir Alytuje. 47,5% įmonės akcijų valdo Kostas Noreika, 31,35% priklauso Šarūnui Brogai. Dar 16,15% turi Audrius Lučiūnas ir 5% Rolandas Razma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:16
01:00
01:14

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką