Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 8d. 07:48

Smulkieji verslininkai užplūdo darbo biržą, nes su nuolaida tikisi nusipirkti verslo liudijimą

Vilniaus darbo birža
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vilniaus darbo birža
Patys smulkiausi verslininkai surado būdą, kaip bent šiek tiek sutaupyti - jie stengiasi bent trumpam tapti bedarbiais, nes bent vieną dieną pabuvę oficialiais bedarbiais, žmonės gali su nuolaida nusipirkti verslo liudijimą.

Todėl gruodžio pabaigoje ir sausio mėnesį darbo biržose pradėjo gausiai registruotis žmonės, dirbantys su verslo liudijimu, penktadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Trumpai pabuvę bedarbiais, šie verslininkai tęsia savo ankstesnę veiklą. Tokiu atveju jie gauna teisę mokėti mažesnį pajamų mokestį. Pastaruoju metu kone kas antras verslo liudijimo pirkėjas yra oficialus bedarbis, kuriam liudijimas kainuoja pigiau.

Bedarbiams taikoma pajamų mokesčių lengvata jau pasinaudoja pusė verslo liudijimus įsigyjančių Panevėžio miesto gyventojų. Panevėžio darbo biržoje vien per pirmąsias sausio dienas užsiregistravo apie 400 bedarbių. Pusė iš jų – smulkieji verslininkai, kuriems baigėsi verslo liudijimo galiojimo laikas.

Panaši situacija yra ir Vilniuje. Sausio 4 dieną iš 800 sostinės darbo biržoje užregistruotų bedarbių 402 buvo verslo liudijimą norintys pratęsti verslininkai.

Nuo antradienio smulkiųjų verslininkų biržoje pradėjo mažėti. Kasdien jų užsiregistruoja maždaug po 150. Užsiregistravę biržoje gyventojai gauna pažymą, kad yra bedarbiai. Su šiuo raštu jie skuba į Valstybinę mokesčių inspekciją įsigyti naujo verslo liudijimo.

Kokią nuolaidą taikyti verslo liudijimus perkantiems bedarbiams, kiekviena savivaldybė sprendžia pati.
Pavyzdžiui, Vilniaus mieste gyvenantys ir čia verslu užsiimantys žmonės, pateikę pažymą iš darbo biržos, verslo liudijimą gali nusipirkti 80 proc. pigiau. Vilniaus rajono savivaldybė bedarbiais pabuvusius verslininkus atleidžia tik nuo pusės šio mokesčio sumos.

Panevėžio mieste su verslo liudijimu dirbantiems verslininkams – kirpėjams, kitiems grožio paslaugas atliekantiems specialistams, taip pat prekybininkams, siuvėjams ar bandelių kepėjams – mokestis, pateikus bedarbio pažymą, sumažintas perpus.

Vienam ketvirčiui įsigijęs verslo liudijimą Panevėžyje turgaus prekiautojas, užuot mokėjęs į valstybės biudžetą apie 356 litus, sumoka tik pusę šios sumos. Žmogus per tą laiką sutaupo 178 litus. Per metus galima sutaupyti daugiau kaip 700 litų, per mėnesį – beveik 60 litų. Tiesa, tokio verslininko privalomojo sveikatos draudimo ir „Sodros“ įmokos nemažėja. Per ketvirtį jis atitinkamai sumoka 216 ir 540 litų.

Nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos šiems metams verslo liudijimus Panevėžyje įsigijo 1110 bedarbiais pabuvusių verslininkų. Vilniečiai nuo praėjusių metų pabaigos įsigijo 3688 verslo liudijimus. Preliminariais duomenimis, maždaug pusė jų išrašyti pajamų mokesčio lengvatas turintiems bedarbiams. 
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką