Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 22d. 07:25

Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba reikalauja peržiūrėti mokesčių politiką

Šiemet savaite anksčiau nei pernai minima Laisvės nuo mokesčių diena. Tradiciškai  nuo Vyriausybės rūmų Seimo link nešamas simbolinis mokesčių naštos akmuo.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Laisvės nuo mokesčių diena
Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos pirmininkė Dalia Matukienė teigia nesuprantanti, kodėl Vyriausybė viešbučių sektoriaus nepriskiria eksporto sričiai ir neteikia jam jokios paramos.

„Juk valstybė, nustatydama mokesčius vienai ar kitai verslo šakai, turi suprasti, kad konkurencingumas įmanomas tik tuomet, jei mokesčiai panašūs kaip aplinkinėse valstybėse.

Jei kaimynai taiko mažesnį apmokestinimą – dirbti neįmanoma. Be to, valstybė turėtų prisiimti kaltę dėl prasto susisiekimo su Lietuva, kuris žlugdo viešbučių ir restoranų verslą“, – „Verslo žinioms“ teigė ji.

Anot jos, turėtų būti išnagrinėta ir sunki leidybos sektoriaus padėtis: spaustuvės šiandien įklimpusios į problemas, nes negali išnaudoti pajėgumų ir turi didelių skolų.

Mokesčių lengvatų panaikinimas ir susitraukusi reklama taip pat prislėgė leidybos įmones. Prognozuojama, kad prasidėjus ūkio atsigavimui, didžiausiu stabdžiu gali tapti apyvartinių lėšų stygius, ypač vidaus rinkoje. Kol kas kalbama tik apie eksporto skatinimą, kreditų draudimo bendrovės draudžia daugiausia tik eksporto apyvartą. Jei išorinis finansavimas bus sunkiai prieinamas, ilgai užtruks, kol vėl pelningai dirbdamos įmonės pamažu sukaups per krizę prarastą nuosavą apyvartinį kapitalą. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Verslas Mokesčiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką