Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba reikalauja peržiūrėti mokesčių politiką

Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos pirmininkė Dalia Matukienė teigia nesuprantanti, kodėl Vyriausybė viešbučių sektoriaus nepriskiria eksporto sričiai ir neteikia jam jokios paramos.
Šiemet savaite anksčiau nei pernai minima Laisvės nuo mokesčių diena. Tradiciškai  nuo Vyriausybės rūmų Seimo link nešamas simbolinis mokesčių naštos akmuo.
Laisvės nuo mokesčių diena / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Verslas Mokesčiai

„Juk valstybė, nustatydama mokesčius vienai ar kitai verslo šakai, turi suprasti, kad konkurencingumas įmanomas tik tuomet, jei mokesčiai panašūs kaip aplinkinėse valstybėse.

Jei kaimynai taiko mažesnį apmokestinimą – dirbti neįmanoma. Be to, valstybė turėtų prisiimti kaltę dėl prasto susisiekimo su Lietuva, kuris žlugdo viešbučių ir restoranų verslą“, – „Verslo žinioms“ teigė ji.

Anot jos, turėtų būti išnagrinėta ir sunki leidybos sektoriaus padėtis: spaustuvės šiandien įklimpusios į problemas, nes negali išnaudoti pajėgumų ir turi didelių skolų.

Mokesčių lengvatų panaikinimas ir susitraukusi reklama taip pat prislėgė leidybos įmones. Prognozuojama, kad prasidėjus ūkio atsigavimui, didžiausiu stabdžiu gali tapti apyvartinių lėšų stygius, ypač vidaus rinkoje. Kol kas kalbama tik apie eksporto skatinimą, kreditų draudimo bendrovės draudžia daugiausia tik eksporto apyvartą. Jei išorinis finansavimas bus sunkiai prieinamas, ilgai užtruks, kol vėl pelningai dirbdamos įmonės pamažu sukaups per krizę prarastą nuosavą apyvartinį kapitalą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius