Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 11d. 10:00

„Snaigė“ atleidžia administracijos darbuotojus, kitiems mažina atlyginimus

„Snaigė“
BFL nuotr. / „Snaigė“

Atleidimo iš darbo kartėlį trečiadienį pajus ir „Snaigės“ administracijos darbuotojai. Iš 200 žmonių bus atleista trečdalis. Likusiems gerokai mažės atlyginimas.

Įmonės padėtis tokia, kad atleidžiamiems darbuotojams nėra iš ko mokėti tokių kompensacijų, kiek priklausytų pagal darbo stažą. Todėl tik pusė iš anksčiau atleistų 300 darbininkų sutiko išeiti šalių susitarimu ir gauti gerokai mažesnes išmokas, rašo „Lietuvos rytas“.

Kiti 150 darbininkų kasdien turi važiuoti į darbą, nors ir nedirba. Jie kiekvieną rytą 7 valandą privalo ateiti į įmonę, pasirašyti įsakymą dėl prastovų ir kelias valandas sėdėti kabinetuose ar salėse.

Į antrą atleidimų bangą patekę šaldytuvų gamintojai, daugiausia turintys didelį darbo stažą, piktinosi ir neslėpė pavydo kitiems trims šimtams, kurie išėjo iš darbo metų pabaigoje ir gavo gerokai didesnes kompensacijas.

„Jeigu dabar tiek išmokėtume, tektų stabdyti įmonę ir paskelbti bankrotą. Nuspręsta tęsti gamybą, nors tik trečdaliu pajėgumų. Tiek ir kolektyvo liks“, – aiškino „Snaigės“ personalo direktorius Giedrius Mikulskas.

„Snaigės" įmonės sandėliuose Kaliningrade sukaupta apie 20 tūkstančių šaldytuvų, o Alytuje – apie 25 tūkstančiai.

Alytuje nuspręsta iš trijų brigadų palikti vieną. Apie 350–370 darbininkų užtenka.

„Kaliningrade visi atleisti, gamyba sustabdyta keliems mėnesiams“, – sakė „Snaigės“ generalinis direktorius Gediminas Čeika.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką