Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ bankroto administratorius į banką jau sugrąžino beveik 2 milijardus litų

„Snoras“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Snoras“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Snoro“ bankroto administratorius ir jo darbuotojai, iki prasidedant šiems metams, į banką buvo sugrąžinę 1,9 mlrd. litų, iš jų per paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį – 119 mln. litų, skelbia naujausia bankroto administratoriaus ataskaita. Per apžvelgiamą laikotarpį buvo pradėtas didžiausio banko aktyvo – paskolų portfelio – pardavimo procesas, tęsiamas paskolų administravimas, iš skolininkų perimto nekilnojamojo bei bankui priklausiusio kilnojamojo turto pardavimas.

Per ataskaitos laikotarpį „Snoro“ bankroto administratorius sėkmingai užbaigė 10 nekilnojamojo turto objektų pardavimą Lietuvoje ir į banką sugrąžino 10 mln. litų. Per tris ataskaitos mėnesius dar 0,8 mln. litų buvo surinkta parduodant „Snoro“ kilnojamąjį turtą. Smulkaus kilnojamojo turto – baldų, įrangos ir pan. – pardavimo aukcionai banke rengiami kiekvieną savaitę.

„Visi svarbiausi banko bankroto procesai jau yra įsibėgėję, daugelis jų arba jau yra užbaigti, arba sparčiai artėja finišo link – aktyviai rengiamės „Finastos“ pardavimo sandorio užbaigimui, esame priešpaskutiniame paskolų portfelio pardavimo etape. Esu labai patenkintas „Snoro“ bankroto pažanga ir pasiektais rezultatais, atsižvelgiant į proceso sudėtingumą, geografiją ir vyraujantį kontekstą“, – sakė Neilas Cooperis, „Snoro“ bankroto administratorius.

Kreditoriams išmokėti 375 mln. litų

Per ataskaitos laikotarpį „Snoro“ kreditoriams buvo išmokėti 375 mln. litų, įskaitant mokėjimų pirmos eilės kreditoriams užbaigimą ir mokėjimų antros eilės kreditoriams pradėjimą. Šių metų sausį teismas patvirtino antrą mokėjimų planą, pagal kurį antros eilės kreditoriams pradėta mokėti dar 500 mln. litų. Užbaigus šiuos mokėjimus bendra kreditoriams išmokėta suma sudarys 934 mln. litų.

Bendra kreditoriams išmokėta suma sudarys 934 mln. litų.

Pasak N. Cooperio, pastaruoju metu pradėtas aktyvus „Snorui“ priklausiusio ir iš skolininkų perimto nekilnojamojo turto pardavimas užsienio valstybėse. Iki bankroto paskelbimo bankui priklausė 4 nekilnojamojo turto objektai Prancūzijoje, Latvijoje ir Ukrainoje, dar 11 nekilnojamo turto objektų Estijoje ir Rusijoje buvo perimta iš banko skolininkų, šiuo metu jie visi parduodami.

Darbuotojų skaičius sumažintas dar 10 proc.

„Snoro“ bankroto administratorius nuo vasario 1 d. pratęsė darbo sutartis su 134 banko darbuotojais, dar 4 darbuotojai yra tėvystės ar nėštumo atostogose. Lyginant su praėjusių metų pradžia, banko darbuotojų skaičius sumažintas 10proc. Šiuo metu banke dirba 10 kartų mažiau darbuotojų nei prieš bankroto paskelbimą, kai personalo skaičius siekė 1400, įskaitant tuo metu buvusius tėvystės atostogose.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Neilas Cooperis sutiko duoti išskirtinį interviu 15min.lt žurnalistams
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Neilas Cooperis

Dalis banko darbuotojų dirba ne visą darbo dieną, todėl pratęstos darbo sutartys, vertinant visos darbo dienos ekvivalentu, sudaro 128,25.

„Darbuotojų atsakomybes peržiūrime nuolat kartu su nuosekliai mažinamomis banko funkcijomis. Taip siekiame optimizuoti vidaus procesus ir sklandžiai vykdyti banko likvidavimo procedūras, atsižvelgdami į banko kreditorių interesus“, – sakė N. Cooperis.

Visos su „Snoro“ darbuotojais pratęstos darbo sutartys yra terminuotos, jos sudaromos nevienodam laikotarpiui priklausomai nuo pareigybės.      

„Snoro“ veiklos išlaidos darbuotojų, patalpų, banko sistemų ir padalinių išlaikymui per ataskaitos laikotarpį sudarė 6,9 mln. litų.   

Ketvirtadalis visų likusių darbuotojų šiuo metu dirba dešimtyje banko padalinių visoje Lietuvoje. „Snoro“ padaliniai šiuo metu dar veikia Alytuje, Kaune, Marijampolėje, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Utenoje bei Vilniuje. Padaliniai pirmiausia atlieka paskolų portfelio priežiūrą ir administravimą.

„Snoro“ veiklos išlaidos darbuotojų, patalpų, banko sistemų ir padalinių išlaikymui per ataskaitos laikotarpį sudarė 6,9 mln. litų.   

Teismuose – dar 2,4 mlrd. litų „Snoro“ turto  

Artimiausiu metu „Snoro“ bankroto administratorius tikisi  užbaigti „Finastos“ pardavimą, kuris yra pasiekęs baigiamąją stadiją, ir toliau tęsti paskolų portfelio pardavimą. Taip pat aktyviai parduodamas banko bei iš skolininkų perimtas nekilnojamasis turtas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

„Pagal teismo patvirtintą planą toliau vykdome mokėjimus antros eilės kreditoriui, ir šiuos mokėjimus tęsime tol, kol bus išmokėta visa teismo patvirtinta suma pagal banke sukauptų lėšų kiekį“, – sakė N. Cooperis. 

Kartu su teisininkais bei banko darbuotojais bankroto administratorius tęsia bylinėjimosi procesų priežiūrą Lietuvoje bei užsienyje.

Tomo Lukšio/BFL nuotr./Vladimiras Antonovas (kairėje) ir Raimondas Baranauskas (dešinėje) slepiasi Londone. Andrius Barštys laukia naujų savininkų.
Tomo Lukšio/BFL nuotr./Vladimiras Antonovas (kairėje) ir Raimondas Baranauskas (dešinėje) slepiasi Londone. Andrius Barštys laukia naujų savininkų.
 

Pasak bankroto administratoriaus, Šveicarijoje toliau aktyviai dirbama dėl potencialių reikalavimų nagrinėjimo prieš „Julius Bar“ banką, Šveicarijos institucijos, vykdydamos tyrimą, gauna vis daugiau įrodymų bei papildomos informacijos. Iš „Julius Bar“ banko siekiama sugrąžinti 829 mln. litų galimai neteisėtai pasisavinto „Snoro“ turto.

Iš viso „Snoro“ bankroto procese yra pareikšta teisinių ieškinių dėl vidutiniškai 2,4 mlrd. litų. Ieškiniais siekiama sugrąžinti bankui priklausančias lėšas ir turtą iš buvusių akcininkų bei susijusių asmenų ir fondų. N. Cooperio komandai pavyko pasiekti, kad teisinių ieškinių užtikrinimui būtų išduotas visame pasaulyje galiojantis arešto orderis įšaldyti 1,7 mlrd. litų vertės vieno buvusio „Snoro“ akcininko lėšų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką