TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ indėlininkai reikalauja valdžios atsakomybės

Žmonės laukia eilėje prie „Snoro“ banko Gedimino prospekte.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žmonės laukia eilėje prie „Snoro“ banko Gedimino prospekte.
Šaltinis: 15min
0
A A

Snoro indėlininkų ir kreditorių asociacijos nariai nusprendė reikalauti Lietuvos vyriausybės ir Lietuvos banko moralinės ir juridinės atsakomybės už banko „Snoras“ bankrotą ir reikalauja kompensuoti visų banko indėlininkų ir kreditorių lėšas.

„Lietuvos piliečiai – indėlininkai ir Lietuvos juridiniai asmenys – moka mokesčius skirtus išlaikyti valstybės institucijas, tame tarpe bankų veiklą prižiūrinčias institucijas ir pagrįstai tikisi, kad jos savo funkcijas atlieka efektyviai. Lietuvos bankas, išdavęs licenciją bankui „Snoras“, pagal savo funkcijas turėjo nuolat prižiūrėti jo veiklą, todėl galėjo ir turėjo imtis tokių veiksmų, kurie atitiktų Lietuvos piliečių interesus, šiuo atveju - garantuotų bankui patikėtų lėšų saugumą.

Jei dėl aplaidumo ar delsimo to nebuvo padaryta laiku, ar Lietuvos banko ir Vyriausybės taikytos priemonės buvo neefektyvios, t.y. privedė prie didelių Lietuvos piliečių ir įmonių nuostolių,  šios institucijos turi prisiimti už tai moralinę ir materialinę atsakomybę prieš piliečius ir juridinius asmenis.

Kadangi valstybė nacionalizavo banką „Snoras“, ji taip pat turėtų įrodyti visuomenei tokio savo veiksmo būtinybę  ir, kaip banko savininkė, prisiimti atsakomybę už savo veiksmų po nacionalizacijos pasekmes.

Snoro indėlininkų ir kreditorių asociacija reikalauja detalių  paskaičiavimų, kaip pakito banko  vertė po nacionalizacijos. Valstybė, kaip nauja banko savininkė, turėjo užtikrinti banko „Snoras“ vertę ir , tuo pačiu indėlininkų ir kreditorių interesus.

Jei paaiškėtų, kad po nacionalizacijos banko vertė reikšmingai sumažėjo, tai reikštų, kad Vyriausybės ir Lietuvos banko veiksmuose yra tyčinio bankroto požymių. Tokiu atveju  Snoro indėlininkų ir kreditorių asociacija imsis juridinių veiksmų  reikalaujančių Vyriausybės ir Lietuvos banko atsakomybės už tyčinį bankrotą ir  indėlininkų  bei kreditorių lėšų praradimą“, – rašoma asociacijos pareiškime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką