Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacija: bankui reikia naujo starto

Spaudos konferencija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Spaudos konferencija
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalizuoto banko „Snoras“ klientus vienijanti „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacija siūlo išsaugoti banko veiklą ir taip apginti visų „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių interesus.

Asociacijos skaičiavimais, „Snore“ yra 2,51 mlrd. litų neapdraustų indėlių, kurie pagal Vyriausybės siūlomą scenarijų būtų nurašomi.   

Asociacijos vadovas Danas Arlauskas šiandien pateikė siūlymus Vyriausybei ir  Lietuvos bankui, kaip būtų galima išsaugoti „Snoro“ veiklos tęstinumą apsaugant visų banko indėlininkų ir kreditorių interesus ir sumažinant neigiamą poveikį šalies ūkiui ir žmonėms.

„Blogųjų“ ir „gerųjų“ kreditorių atskyrimas turėtų daugiau neigiamų pasekmių šalies ekonomikai ir bankinei sistemai nei šios problemos sprendimas kitu būdu – rekapitalizuojant banką ir atstatant jį naujam startui su naujais akcininkais ir vadovais“, – sako asociacijos vadovas D.Arlauskas.

Suskaidžius ir leidus bankrutuoti „blogajai“ banko daliai būtų suduotas skaudus smūgis nacionalinei bankų sistemai, nes stipriai kristų pasitikėjimas kitais bankais.

Pasak jo, vadinamųjų „blogųjų“ kreditorių lėšų nurašymas Lietuvai kainuotų skaudžiai – pirminiais skaičiavimais biudžetas netektų iki 750 mln. litų mokesčių, nebūtų sukurta iki 100 tūkst. darbo vietų ir maždaug 5 proc. BVP – tai stagnuojančios pasaulinės ekonomikos kontekste galėtų Lietuvą įstumti į antrąją gilią recesiją.

Suskaidžius ir leidus bankrutuoti „blogajai“ banko daliai būtų suduotas skaudus smūgis nacionalinei bankų sistemai, nes smarkiai kristų pasitikėjimas kitais bankais. Šiuo metu lietuviško kapitalo bankuose laikomi pinigai pajudėtų į užsienio kapitalo bankus, tuo labiau, kad pastaruoju metu vyksta aktyvi bankų globalizacija.

Skaudų smūgį patirtų ne tik šalies bankai, bet ir visas finansinis sektorius – iškiltų pavojus kreditų unijų veiklai, kurios didelę savo kapitalo dalį laikė „Snore“ ir jį prarastų, jei būtų nurašomos „blogųjų“ kreditorių lėšos. Tai tiesiogiai paveiktų smulkųjį ir vidutinį verslą, kuris daugiausia naudojasi kreditų unijų paslaugomis.   

Kaip skaičiuoja asociacija, norėdama išsaugoti bankinės sistemos stabilumą Vyriausybė būtų priversta į sistemą įlieti 2-3 mlrd. litų. Tuo tarpu pirminiais skaičiavimais, „Snore“ yra 1,6 mlrd. litų blogų aktyvų, iš kurių rekapitalizavus 0,8–1 mlrd. litų būtų galima išsaugoti banko veiklą ir sumažinti neigiamą poveikį šalies ūkiui ir žmonėms.  

Pagal šiuo metu prieinamą informaciją, „Snoras“ turi 7,35 mlrd. litų kreditorinių įsipareigojimų, iš kurių 4,84 mlrd. litų patenka į draudžiamų indėlių kategoriją, likę 2,51 mlrd. litų yra neapdraustieji įsipareigojimai – tai įmonių ir gyventojų indėliai virš 100 tūkst. eurų, lėšos sąskaitose, viršijančios šią sumą, taip pat visi indėlių sertifikatai, kurie pagal Vyriausybės siūlymą nelaikomi draudžiamaisiais indėliais, išleistos obligacijos ir kiti įsipareigojimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką